LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Rise of Nations: Rise of Legends

Rise of Nations: Rise of Legends
Sztab VVeteranów
Tytuł: Rise of Nations: Rise of Legends
Producent: Big Huge Games
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2006-07-14
Premiera Świat:
Autor: 5913
Ocena
czytelników 86 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Głosuj na tę grę!
Rise of Nations: Rise of Legends

Rise of Nations: Rise of LegendsPIERWSZY LIST DO MATEO OD TARRACCO
Miesiąc 1: Niepewność

Tenże list, drogi Mateo, być może ostatnim będzie w moim pełnym niepowodzeń życiu i egzystencji. Zanim przekaże Tobie mało obiecujące nowiny posłuchaj mego snu. << Widzę jakby ekran, w którym wyświetlają się znajome mi obrazy, choć nie wiem skąd. Widzę jakby kartkę, którą mogę dotykać za pomocą nader dziwacznego przedmiotu. Napisy wyryte są kunsztownie, a do moich uszu dociera przez mgłę tajemnicza muzyka, aczkolwiek troszkę podobna do śpiewów z wyspy wiedźmy. Co więcej jeszcze wcześniej obejrzałem jakby wizje w której Alini i Vinci toczą niemiłosierny bój. To było okrutne a zarazem piękne doświadcznenie. Nie zerwałem się więc spocony i zlany potem, jak to zwykle bywa przy koszmarach, raczej przypatrywałem się temu zjawisku ze skupieniem. Mam teraz przed oczami słowa, których do końca nie rozumiem ale taka natura naszego ludu, żeby się nie zrażać wcale, bo to co jest niepoznane jest do odkrycia, jak mawiał mój dziadek. Słowa to: Kampania, Walka przez sieć, opcje i dodatki oraz ze dwa inne przyciski, które zamazały mi się w pamięci. Usłyszałem lekki głos, który doradził (skąd on był to ja nie wiem), że przed wyborem mam czas się rozejrzeć aby zrozumieć... ale co? Z zaciekawieniem nasunąłem niejaki kursor na pierwszy "klawisz". Opcje tak to chyba to. Aktu...aktualizacja ale czego? Idę głębiej- Opcje gracza, masa suwaków, pojęć mi nie znanych. Tu naprawdę sie przeraziłem, ale tak jak odkrywca, wyłaniający z cienia niewiedzy rzecz nieznaną i przedziwną. Głos wypowiedział słowa: ten kto pojmie ten lepiej będzie widział i słyszał. Szybko przerzuciło mnie do - jak to powiedzieć - hmm, palety kontrolnej z początku. Naznaczyłem klocek kampania i wyświetliły mi się trzy obrazy gdzie widoczne były osoby mi znane i przeze mnie szanowane. Na pewno jedną z nich był Giaccomo. Dlaczego na dwóch z nich był zdeformowany to jest tajemnicą. Pierwszy z nich był podświetlony, co przykuło mą uwagę i... nastał ranek, obudziłem się. Jestem po tej niby sesji z bogami zatroskany i zasmucony.

Rise of Nations Rise of Legends 002348,1
Rozbicie dzielnicowe.


Nie obawiaj się, drogi przyjacielu, że prześladują mnie jakieś nędzne i nieczyste objawy. Myśli te nie gnają mnie do szaleństwa lub samobójstwa, są raczej zapowiedzią. Przeciwnie chyba jestem jedynym optymistą w wiosce Straccio, gdzie teraz mieszkam. Znajduje się ona nieopodal Miany, naszego, jak wiesz gdyż i ty stąd pochodzisz, ukochanego miasta Miany. Jednakże okoliczności, w których teraz przebywam nawet mnie wariata radości i życia nie napawają pewnością wyjścia z opresji. Pamiętasz opowiadania starej Samone o odległych państwach i przeszłych wiekach zwanych Erą Powstania Narodów (Rise of Nations). Tak to były niespokojne acz bohaterskie czasy, Mateo. Jednak to przeszłość i chiałbym, żeby to była przeszłość daleka i oczywiście mityczna. Jednak moje obserwacje temu przeczą. Wspomniana wcześniej i teraz jej następczyni wieści coś co jest już pewne. Nasze państwo rozczłonkowuje się. Wiedźma (bogowie, ile bym dał, żeby nie miała racji) przepowiada teraz spełnienie mitycznej Ery Powstania Legendy (Rise of Legends). Sama też więcej nie wie, co będzie się dalej działo. Ciekawe dlaczego przodkowie odrzucając magię i pochłaniając się wyłącznie technice ostawili ją i jej poprzedniczki na wyspie i nie wyplenili tego złowieszczego krakania? Dlaczego jest źle?

Rise of Nations Rise of Legends 002349,2
I można tylko współczuć daltonistom...


Z powodu nie do końca poznanych mi przyczyn. Wiem tylko z pogłosek, że jakieś statek czy meteoryt uderzył w naszą ziemię. Krążą również słuchy o dziwnych i tajemniczych potworach lub kamieniu czy czymś co powoduje, iż ludzie chorują. Od razu zastrzegam, że to nic pewnego. Pewnie mój najdroższy kolego zapytasz, jak zareagowały władze. Na razie nic nie mogą zrobić, są zbyt sparaliżowane. Powodami tej niemocy są dwa główne czynniki. Po pierwsze: rozbicie i utracenie zwierzchności oraz partykularyzmy lokalnych władców. Coś musiało się stać aby tak potężnie nadwątlić silną wszak nić lojalności i porozumienia pomiędzy Mianą a prowincją. Drugim czynnikiem strachu i desperacji jest informacja o wzburzeniu i dążeniu do wojny przez Alinów. Rasa ta dobrze jest Ci znana, dlatego (choć nie ukrywam swojej dezaprobaty) wyruszyłeś w swoją podróż, aby wreszcie osiąść w jeszcze innym kraju. Alini w przeciwieństwie do naszego możnego rodu Vinci parają sie prawie wyłącznie czarami. Po latach, przyznaję, ich moc jest równie skuteczna jak potęga naszych maszyn. Nie mam pojęcia dlaczego mają po tylu latach stabilnych stosunków zwracać się przeciwko nam. Oby bóg stworzyciel: Big Huge Games, "Wydawca" czyli ten co wyzwala kiedy co i jak ma się dziać: Microsoft Entertainment i Posłaniec: CD Projekt zlitują się nad nami!

Rise of Nations: Rise of Legends

| 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 90%
Rise of Legends to po prostu... świ
Mikiss - 90%
więcej recenzji dodaj recenzję