Oil Tycoon

Oil Tycoon
Sztab VVeteranów
Tytuł: Oil Tycoon
Producent: Soft Enterprises
Dystrybutor: Lemon Interactive
Gatunek: turowa/RTS
Premiera Pl:2001-09-00
Premiera Świat:
Autor: Gonzo
Ocena
czytelników 76 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 50% procent
Głosuj na tę grę!

Oil Tycoon

Oil Tycoon

No i jeszcze jeden Tycoon! Ostatnio panuje wielka "moda" na gry, które mają w nazwie wyraz "Tycoon". Normalnie nie miałbym nic przeciwko, ale jest jeden problem. I to całkiem spory. A mianowicie jakość tychże gier! Mogłoby się wydawać, że producenci wypuszczają koleje gry tylko po to, aby zarobić! Przecież na świecie jest sporo fanów gier strategicznych, którzy kolekcjonują gry. No dobra kolekcjonerstwo kolekcjonerstwem, ale zazwyczaj zbiera się coś unikalnego. Na przykład dobrą grę, a nie kolejny beznadziejny Tycoon.

< Było już zarabianie na wesołym miasteczku (RollerCoaster Tycoon), sprzedaży samochodów (Car Tycoon), mallach (Mall Tycoon), Arline Tycoon (zarządzamy linią lotniczą), Pizza Tycoon ("opiekujemy się siecią pizzerii)... Można by było wyliczać długo, ale nie znalazło by się gry o nazwie Oil Tycoon. W tej strategii ekonomicznej zarabiamy handlując ropą naftową. "Brudny" przemysł, ale bardzo dochodowy.
Z wielkim entuzjazmem zabrałem się do instalacji gry, a po niej z niecierpliwością wypatrywałem ikonki na moim niebywale zaśmieconym pulpicie.;) Intro mnie nie zaszokowało. To co zwykle możemy widzieć na początku większości tego typu gier. Kiepska jakość, żadnych napisów a nie wspominając o narratorze. Oj nie wiem czy kiedyś zobaczę naprawdę porządne intro w grze strategiczno-ekonomicznej. Po nim zobaczyłem menu i... zagłada. Trzy pozycje. Jedna pozwalająca zacząć grę, druga ją załadować, a trzecia kryjąca za sobą bardzo przydatną opcję po dłuższym graniu w Oil Tycoon: wyjście.

Konfiguracja przyszłej rozgrywki także nie szokuje. Wybieramy logo naszej korporacji, poziom trudności (i tu (ponownie) mały bug: łatwy, uczciwy i trudny - więcej się nie dało??), czas przez jaki będziemy grali (domyślnie jest 5 lat) i możemy także wpisać naz

wę swojej firmy. Jedziemy dalej. Na początku ukaże się naszym oczom mapa świata z wyznaczonymi miastami, w których możemy umiejscowić jedną z wielu naszych platform wiertniczych. Miasta różnią się m.in. poziomem bezrobocia, ceną skupu ropy, liczbą ludności i niezadowoleniem ludności. Za zarobione pieniądze ze sprzedaży ropy możemy budować laboratoria, w których nasi "jajogłowi" będą odkrywali nowe technologie, budynki publiczne typu szpital, basen, park itp. (czego się nie robi, aby udobruchać miejscową ludność), i inne podobnego pokroju.

Jedną z niewielu fajnych rzeczy w grze jest możliwość kupowania sprzętu dla naszych platform, istnienie giełdy akcji (to sobie bardzo cenię; nie wiem dlaczego, ale chyba spowodowane jest to moją długą grą w Capitalism 2, w której akcje mają kluczowe znaczene) i... możliwość kupowania żywności (!:)) dla naszych pracowników. Ten ostatni pomysł wydaje mi się trochę nie na miejscu, ale widać, że programiści się starali urzeczywistnić Oil Tycoona.:)

Hmm... Chyba opisałem tu już wszystko. OT nie jest zbyt rozbudowaną grą i wciągającą grą. Mogę nawet śmiało powiedzieć, że po kilku chwilach się strasznie nudzi.:( No nic. Takie jest życie fana strategii ekonomicznych...
Napiszę jeszcze krótko o stronie technicznej gry. Grafika jest na słabym poziomie, muzyka też, a efekty dźwiękowe stoją na średnim szczeblu. Krótko, bo nie ma co więcej pisać i się rozczulać.

plusy: pomysł, Tycoon (jestem fanem), niskie wymagania sprzętowe

minusy: grafika, muzyka, grywalność, nudna, mały zakres

Ocena: 3/6

WWW: www.oil-tycoon.de

Gonzo
gonzo60@interia.pl

Oil TycoonAutor: Gonzo
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję