Mahokenshi

Mahokenshi
Sztab VVeteranów
Tytuł: Mahokenshi
Producent: Game Source Studios
Dystrybutor: Iceberg Interactive
Gatunek: karcianka
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Bauer
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!

Mahokenshi

Mahokenshi to turowo-karciana gra opracowana przez francuski zespół Game Source Studio.
mahokenshi-recenzja-26194-1.png 1W większości gier strategicznych polegających na budowaniu talii tworzysz pojedynczą talię kart w trakcie gry. Z każdym ukończonym etapem masz szansę dodać nowe karty i wyjąć stare egzemplarze. W Mahokenshi jest jednak inaczej. Tutaj masz za zadanie stworzyć nową talię kart za każdym razem, gdy zaczynasz nową misję, więc czeka Cię wzmacnianie kart walki i ruchu od początku. Ulepszenia można znaleźć w dziczy, ale większość z nich kupisz od wiejskich kupców, zanim ulepszysz je w dojo rozsianych po mapie.

Jest to z pewnością odświeżające podejście do tworzenia talii, pytanie czy zaczynanie od początku przypadnie każdemu do gustu. Główne misje fabularne szybko stają się trudne, co za tym idzie walka o większe i lepsze karty z przodu jest dość często utrudniona ze względu na losowość ręki jaką dobieramy.

Podczas wybierania misji do wyboru po odblokowaniu mamy 4 bohaterów (tytułowych mahokenshi), z których każda dotyczy stworzenia z japońskiego mitu. Ayaka z wyrastającymi skrzydłami ma w żyłach odrobinę Tengu, co pozwala jej zużywać mniej energii podczas podróży po różnych rodzajach terenu podczas lotu. Sota, z drugiej strony, to skradający się ninja rzucający zatrutymi kunai, kieruje on gigantycznym potworem-pająkiem Ogumo, tworzy pułapki i atakuje z daleka, podczas gdy Kaito jest klasycznym samurajem-tankiem ze swoją wodną obroną
kappa. Wreszcie jest Misaki, która używa magii Kitsune, by zmylić i zdezorientować swoich wrogów na odległość.

Istnieje niewielka różnica kart między postaciami, ale w większości czujemy, że się od siebie różnią, oferując zauważalnie różne możliwości gry i unikalne ataki kartami. Misje rozgrywane są w systemie turowym. Możesz wydać tylko określoną ilość energii na turę, która jest podzielona między karty do gry i poruszanie się między misternie zaprojektowanymi równinami, wzgórzami, lasami i górami, ukształtowanie terenu ma ogromne znaczenie i potrafi odwrócić losy bitwy. Na przykład lasy wzmacniają obronę, podczas gdy góry i wzgórza wzmacniają twój atak.

Poruszanie się po otwartych mapach i rozważanie ryzyka i korzyści związanych z odejściem od głównego celu i odwiedzeniem dodatkowych sklepów, dojo i dających złoto skrzyń ze skarbami w celu wzmocnienia talii to główne zadanie w tej grze. Późniejsze mapy pozwolą ci również zwiększyć podstawową energię, atak, obronę i, jeśli udasz się do wymaganych miejsc medytacyjnych, ma to szczególne znaczenie jeżeli misja rozgrywana jest na czas. Mahokenshi mocno stawia na skalowanie trudności, im dłużej w danej misji, tym jest trudniej – na przykład gigantyczne demony zyskują więcej życia za każdą zniszczoną przez siebie wioskę.

Niestety, często bywa tak, że obrana przez nas taktyka nie jest wystarczajmahokenshi-recenzja-26194-2.png 2ąco stabilna, wynika to po części od wolnego tempa, w jakim jesteś w stanie awansować swoje postacie. Na przykład im więcej doświadczenia zdobędziesz, tym więcej kart stanie się dostępnych, co zapewnia większą różnorodność do wyboru w sklepach. Awansowanie na kolejne poziomy może być jednak trudne bez wielkich misji i niespodziewanych nagród, a wysoki poziom trudności oznacza, że powtarzające się próby nieudanych map nieuchronnie będą przypominać szlifowanie raz po raz swoich umiejętności.

Ale to nie szybkość zdobywania punktów doświadczenia jest największym problemem Mahokenshi. Uważam,że wszelkiego rodzaju doświadczenie grania postaciami jest słabe, ponieważ nie tylko zaczynasz nimi od zera w każdej misji, ale także losowość tego co możesz umieścić w talii powoduje, że ciężko tak naprawdę poczuć klimat danego bohatera, dla którego styl gry powinien być jednak specyficzny.

Makokenshi na pewno ma swoje momenty. Ale kiedy wiesz, że te cudowne synergie kart, które właśnie odkryłeś, zostaną ponownie usunięte na początku następnej misji, zaczynasz czuć zawód i znużenie. Losowość jest okrutna w świecie Mahokenshi, czego nie jestem fanem.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/en/game/mahokenshi

Autor: Bauer
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję