LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Lords of EverQuest

Lords of EverQuest
Sztab VVeteranów
Tytuł: Lords of EverQuest
Producent: Rapid Eye Entertainment
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: RTS/RPG
Premiera Pl:2004-05-19
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 78 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!
Lords Of EverQuest

Lords Of EverQuest

Władcy do boju!

Lords of EverQuest jest kolejną strategią czasu rzeczywistego której akcja rozgrywa się w baśniowej krainie. 15 Lordów należących do trzech frakcji rozpoczyna śmiertelny bój.

Ale to już było

Niestety, jest to kolejna gra, w której niewiele jest nowych elementów. Ja osobiście mam już po dziurki w nosie klonów Warcrafta 3, bo smakują one niczym wielokrotnie odgrzewane kluchy! Jednak o dziwo, w tym przypadku te kluchy są całkiem smaczne!

Kto i gdzie, czyli historia opowiedziana w grze

Fabuła gry nie jest jej najmocniejszą stroną. Będziemy rozgrywać trzy całkowicie odrębne kampanie, między którymi nie ma żadnego połączenia fabularnego. Szkoda, szczególnie, iż mam w pamięci jak świetnie było to rozwiązane w chociażby we wspomnianym już wcześniej Warcraft 3. Nie ma więc zupełnie żadnego znaczenia, w jakiej kolejności w nie zagracie- proponuje zacząć od tych o mniejszym stopniu trudności. Każda z kampanii traktuje o perypetiach danej frakcji. W grze są trzy główne strony konfliktu: Braterstwo Świtu, Królestwo Cieni i zdominowany przez Elfy Sojusz Eldar. Każda z nich posiada oryginalnych bohaterów, oraz charakterystyczne jednostki i taktyki walki.. Do rozegrania mamy 36 scenariuszy (po 12 w każdej z kampanii) które są dość długie i skomplikowane, przez co dostarczają rozrywki na wiele wieczorów. Niestety, historia opowiedziana w grze nie jest szczególnie ciekawa i jest bardziej uzasadnieniem działań rozgrywających się na monitorze niż epicką opowieścią. Oprócz tego możemy zagrać w trybie multiplayer, w którym może brać udział jednocześnie 12 graczy rozgrywający swe pojedynki na 20 specjalnie przygotowanych arenach.
Lords Of EverQuest 172646,1

Marsjanie atakują!;)


Czym i kogo, czyli o mechanice gry

Tradycyjnie naszym celem jest zdobycie surowców, rozbudowanie bazy i wyprodukowanie oddziałów, którymi zetrzemy na proch naszych wrogów. Jednostek jest bezliku i znajdziemy tu niemal wszystkie baśniowe stwory w tym cześć bardzo oryginalnych. Jak na klon klasycznego RTSa gra oferuje kilka dość ciekawych rozwiązań. Zdobywanie surowców zostało bardzo ograniczone do minimum, albowiem występuje tylko jeden- platyna. Rozbudowa bazy jest również uproszczona- istnieje wprawdzie 13 rodzajów budynków, jednak budują się one automatycznie bez użycia pracowników. Wystarczy wydać rozkaz i wskazać miejsce budowy. I co ciekawe to właśnie rozbudowa bazy poważnie w grze kuleje. Ciężko jest znaleźć odpowiednie miejsce, na którym można postawić dany budynek, albowiem musi się on znajdować w odpowiedniej odległości od pozostałych i być wzniesiony na charakterystycznym typie terenu. Sprowadza się do tego, iż przeczesuje się obszar kursorem szukając miejsca, w którym nasz upragniony budynek zaświeci się na zielono, co oznacza, iż można go postawić. I może nie byłby to tak wielki problem, gdyby nie pewna „drobnostka”- ilość jednostek które możemy wyprodukować jest wprost proporcjonalna od ilości posiadanych przez nas budynków! Tak oto dochodzimy do absurdu, iż by móc tworzyć nowe oddziały jesteśmy zmuszeni budować po kilka takich samych budynków!
Kolejną nowinką jest wprowadzenie możliwości przenoszenia wybranych przez nas jednostek do kolejnych scenariuszy. Dla mnie jest to strzał w dziesiątkę, albowiem dzięki temu nie traktujemy, choć części z nich jak mięso armatnie, które w razie śmierci szybko zostanie zastąpione innym. Co więcej, poziom trudności rośnie lawinowo, i bez doświadczonych oddziałów wykształconych w poprzedniej misji, ciężko jest wygrać kolejne starcie. Bitwy, które będziemy toczyć są raczej pojedynkami niż starciami całych armii. Jeden oddział może liczyć maksymalnie 12 jednostek i rzadko, kiedy zdarzają się starcia, w których bierze udział więcej niż 50 żołnierzy.


(C) Virus; rozpowszechnianie w całości lub fragmentach - zabronione

Lords Of EverQuest

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję