LOGOWANIE
Zarejestruj sie

LEGO Builders Journey

LEGO Builders Journey
Sztab VVeteranów
Tytuł: LEGO Builders Journey
Producent: Light Brick Studio
Dystrybutor:
Gatunek: Logiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

LEGO Builder's Journey

Niemal każdy członek pokolenia obecnych trzydziestolatków lub osoba przynależąca do grupy o niższym peselu miał kiedyś styczność z klockami LEGO. I choć współcześnie rozwiązania techniczne właściwe dla duńskiej firmy uległy upowszechnieniu i są masowo wykorzystywane przez innych producentów zabawek, to wciąż marka działa niczym magnes. LEGO jednak otwiera się na coraz kolejne „światy” rozrywki, całkiem śmiało i udanie eksplorując uniwersa gier wideo. Czy do owego triumfalnego pochodu należy dodać również Builder’s Journey?
lego-builders-journey-25387-1.jpg 1Klocki zawsze zwykły się kojarzyć z zabawkami dla młodszych dzieci (oraz ich rodziców, z naciskiem na ojców), a serie w rodzaju Technic nie były w stanie nigdy odmienić tego postrzegania. Podobnie – choć już w mniejszym stopniu – rzecz się ma również z grami wideo, które wszak reprezentują sobą całe bogactwo gatunkowe, w tym również i zdecydowanie „dorosłe” gałęzie. Light Brick Studio zdecydowało się na dość bezpieczny wybór – grę logiczną – i jak się zastanowić to aż dziw, że tak długo trzeba było na to czekać.

Na zabawę składa się konieczność uporania się z kilkudziesięcioma niezależnymi od siebie poziomami, które jednak rzadko kiedy cechują się jakąkolwiek większą złożonością. Z reguły już pierwsze, domyślne ujęcie mówi nam wszystko o danym etapie, niejednokrotnie zaś rozwiązanie jest dostrzegalne na pierwszy rzut
oka.

Raz na jakiś czas rozgrywka jest jednak wzbogacana o nowy element, który jednak niejednokrotnie jest implementowany w sposób nawet nie tyle daleki od intuicyjności, co wymagający pewnej spostrzegawczości, ba, jego odkrycie następuje nawet nie wskutek prób i błędów, co zwykłego przypadku i łutu szczęścia. Niby gra jest prosta, a jednak momentami można się sfrustrować.

Irytację może zwiększyć również fakt, że niektóre (nieliczne) poziomy wymagają pewnego timingu, który niewątpliwie zirytuje osoby pomstujące na elementy zręcznościowe w grach logicznych (nie ukrywam, iż sam się do nich zaliczam), jeszcze inne zaś w razie drobnej pomyłki wymagają zmarnowania kolejnych kilkunastu sekund, by ponownie mieć okazję zmierzyć się ze z góry znanym zadaniem.

No właśnie, gra jest prosta, czasami nawet banalnie, co sprawia, że dla vveteranów gatunku całość może jawić się jako lego-builders-journey-25387-2.jpg 2trywialne doświadczenie niewarte poświęcanego nań czasu (niezbyt dużego). Inni gracze jednak mogą docenić dość chilloutową atmosferę danej produkcji, delikatność operowania przezeń nastrojem. Ot, taka melisa na skołatane nerwy – wszak to samo można było powiedzieć również o samej zabawie klockami, czyż nie?

W wyciszeniu z pewnością pomaga oprawa tytułu, ciesząca oczy zróżnicowaną, lecz estetycznie dostosowaną kolorystykę, jak i radująca uszy bardzo subtelną muzyką oraz delikatnymi dźwiękami. Czasami aż nie chce się spieszyć z podejściami do kolejnych poziomów.

LEGO Builder’s Journey to gra prosta, momentami zbyt prosta, co oznacza, że w mej ocenie należy ją uznać bądź za adresowaną do młodszych użytkowników, bądź też raczej relaksującą odskocznię od codzienności na kilkunastominutowe seanse. Główną siłą danej pozycji jest wykorzystywana marka, która jednak w żaden sposób nie jest również szargana.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję