LEGO Bricktales

LEGO Bricktales
Sztab VVeteranów
Tytuł: LEGO Bricktales
Producent: ClockStone
Dystrybutor:
Gatunek: Logiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

LEGO Bricktales

Klocki są zapewne jedną z lepszych zabawek, niezależnie od wieku. Prostota ich obsługi graniczy tylko z bogactwem dawanych przez nie możliwości. Czasami jednak potrafią one banalnie prosto przywieść ku frustracji (np. gdy w nocy się na nie nadepnie). Nie wiem, czy to można nazwać paradoksem, niejednokrotnie jednak to samo można powiedzieć o grach wideo. Dobrym potwierdzeniem owej tezy może być połączenie danych dwóch „światów”, jakim jest LEGO® Bricktales.
lego-bricktales-25657-1.jpg 1Wirtualne „intruzje” zabawkowego giganta z Danii początkowo zwykły stanowić adaptację takiej czy innej wielkiej marki, korzystając z bogactwa fabularnych „gotowców”, tyleż już sprawdzonych w praktyce, co i stanowiących ogromne pole dla różnorakich „mrugnięć oka”, żartów i żarcików oraz żonglerek konwencją. Od pewnego czasu gry opatrzone marką LEGO starają się podążać własną drogą, tak też jest w przypadku Bricktales.

Opowieść snuta przez ludzi zrzeszonych w i>ClockStone w najlepszym razie można uznać za protezę takowej, może nie jest ona aż tak symboliczna czy zdawkowa jak w przypadku rozlicznych gier logicznych, częściej jednak irytuje swoim przegadaniem, przez które gracz pragnie co szybciej się przeklikać niźli intryguje niedopowiedzeniami i sugestiami. Tak naprawdę jednak chodzi tylko o jedno – konstruowanie.

Trzeba przyznać, że model wirtualnej adaptacji klockowej magii nie jest trywialny, pomijając samouczki niemal od samego początku
gra wymaga od użytkownika rozwiązywania całkiem niebanalnych wyzwań. Nie da się ukryć, że uświadczając porażek zarazem odczuwa się pewną frajdę, gdy nasz „symulacyjny” robocik spada z niedostatecznie trwałego mostu naszej konstrukcji odczuwamy raczej wyzwanie niźli irytację.

Co więcej, stawiane przed nami zadania są dość zróżnicowane – musimy zbudować a to most, a to helikopter, czy i statek, a żeby nie było zbyt łatwo, to nie możemy liczyć na żadne podpowiedzi. Nie samym budowaniem jednak współczesny gracz żyje, coś dla siebie znajdą również miłośnicy tak kolekcjonowania „znajdziek”, jak i ci preferujący chociażby zabawę elementami stylistycznymi.

Niestety w tej niemałej beczce miodu skrywa się solidna chochla dziegciu, którą jest sterowanie, nie zasługujące na żadne bardziej pozytywne określenie, niż fa-tal-ne. Próbowałem operować klawiaturą i myszką, co chwilę sięgałem również po pada, każdorazowo jednak na usta co chwilę cisnęło mi się na usta słownictwo co najmniej ordynarne. Nieintuicyjność szerlego-bricktales-25657-2.jpg 2egu rozwiązań połączona z fatalną pracą kamery (którą teoretycznie można całkiem swobodnie obracać) mogłaby stanowić wręcz przedmiot jakiegoś kursu pod tytułem „jak NIE tworzyć interfejsu”.

Nerwy nieco łagodzi oprawa, co może nieco zaskakujące zwłaszcza ta muzyczna. Szkoda tylko, że same ekrany „konstrukcyjne” są takie „surowe”, wolne od kolorów, którymi mienią się plansze właściwe dla zwiedzania świata i odnajdywania kolejnych zadań.

LEGO® Bricktales to przypadek mezaliansu dobrego konceptu, dopracowania większości elementów i przywodzącego do wściekłości niedopracowania sterowania, nieraz nawet nie tyle odbierającego frajdę, co przywodzącego gracza do ciśnięcia aplikacją w odmęty Alt+F4. Mawiają wszakże, że droga do gwiazd prowadzi przez cierpienie…

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/pl/game/lego_bricktales

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję