LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Hooligans: Europejska Zadyma

Hooligans: Europejska Zadyma
Sztab VVeteranów
Tytuł: Hooligans: Europejska Zadyma
Producent: Darxabre
Dystrybutor: Lemon Interactive
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2002-11-05
Premiera Świat:
Autor: Gonzo
Ocena
czytelników 83 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Hooligans: Europejska Zadyma

Hooligans: Europejska Zadyma

Hooligans tej grze słyszałem już wiele opinii, można wręcz powiedzieć, że gra rozpętała krótkotrwałą, aczkolwiek burzliwą dyskusję. W magazynach „papierowych” wszystkimi siłami wytykano jej wady, oskarżano o to, że młodych raczy może zdemoralizować (a co dopiero ów autorzy powiedzieli na obie części Postala?:)). Z kolei w Internecie spotkałem się z różnymi opiniami: pochlebnymi, krytykującymi oraz neutralnymi.

W tym tekście postaram się przedstawić pokrótce grę Hooligans: Europejska Zadyma oraz odpowiedzieć na pytanie: czy słusznie grę spotkała krytyka recenzentów (nie wszystkich oczywiście, ale znakomitej większości).
Fabuła gry... eee... jaka właściwie fabuła?! Musi nam wystarczyć fakt, iż zaczyna się sezon piłkarski i mamy do stoczenia masę ciężkich potyczek – nie tych czysto sportowych oczywiście, ale równo emocjonujących i wyczerpujących.:) Naszym zdaniem jest demolowanie, ścieranie się z kibicami przeciwnej drużyny oraz oddziałami prewencji. W trakcie tych potyczek werbujemy do swojej „bandy” kolejnych to „zawodników”.

Im droższy zbir, tym lepsze ma umiejętności o tym silniejsza nasza drużyna. Przed wejściem do stadion (lub w jego pobliże) możemy splądrować i obrabować kilka sklepów, zdobywając w ten sposób jakże potrzebne pieniążki. Możemy także wejść do pubu aby podnieść morale naszej ekipy. I to tyle jeśli chodzi o rozgrywkę – tutaj bez dwóch zdań: Hooligans jest totalną porażką. Zobaczymy czy dalej będzie lepiej.
Strona audio-wizualna. Hmm... Tutaj także nie n

ajlepiej, albo wyrażę się inaczej: jest źle. Grafika jest nie wyraźna, brak szczegółów, brak jakichkolwiek urozmaiceń czy jakże popularnych wodotrysków tych czasach wodotrysków. Niekiedy musimy się naprawdę natrudzić, aby dostrzec któregoś z członków naszej drużyny. O modelach postaci już nie wspomnę, bo to jak bym mówił o polskiej polityce.;)

Z oprawą dźwiękową nie lepiej. Jedyne co mi się w niej podoba, to głos lektora – ten jest naprawdę profesjonalny i potrafi stworzyć klimat, który nie wątpliwie psuje wykonanie gry.
I teraz jedna z najważniejszych rzeczy: pomysł. Tutaj niebywale twórcy gry mnie mile zaskoczyli. Teraz, kiedy trudno o jakiś dobry tytuł, który nie jest klonem kolejnego klona. Ileż to było już gier starcrafto-podobych?

Tego nie zliczy chyba nikt. W Hooligans: Europejska Zadyma jest inaczej. Pomysł jest sam w sobie ciekawy i warty stworzenia gry. I na tym koniec plusów, chociaż... Nie! Jest jeszcze jeden! Bardzo dobrze, że gra pojawiła się w takich czasach, że za oryginalnym tytułem powstaje zaraz kilka klonów – może któryś z nich będzie dużo lepszy od oryginału.
I na konie tekstu: Czy słusznie gra jest obrzucana błotem? Tutaj oczywiście można dyskutować i nadużywać niecenzuralnych słów tygodniami.;) Ja uważam, że oczywiście krytyka zawsze jest potrzebna i w tym wypadku należy się ona wyłącznie wykonaniu programu, a sam pomysł powinno się pozostawić w spokoju, bo choć kontrowersyjny, to bardzo ciekawy.

Gonzo
gonzo60@interia.pl

Hooligans: Europejska ZadymaAutor: Gonzo
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję