Gord

Gord
Sztab VVeteranów
Tytuł: Gord
Producent: Covenant.dev
Dystrybutor:
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Suert
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60% procent
Głosuj na tę grę!

Gord

Polecam wyłącznie na dużej przecenie. Dlaczego? Dowiecie się poniższego teksu.
gord-recenzja-27115-1.jpg 1Gra Gord określana jest przez samych twórców jako strategia przygodowa. Wiele osób śledząc losy tego tytułu z pewnością liczyło na produkcję w stylu rodzimego Frostpunka, jednak osadzoną w mrocznych, słowiańskich klimatach. Ci pewnie zawiodą się najbardziej.

Akcja Gord rozgrywa się w świecie fantasy, który zamieszkują dzikie ludy, krwiożercze bestie, Koszmary i surowi bogowie. Jako królewski namiestnik zarządzamy jednym z podbitych ludów północy. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie podopiecznych przez niebezpieczne tereny tworząc za każdym razem osadę, w której będą mogli odetchnąć.

Nie przedłużając, napiszę że Gord to pozycja średnia. Kampania jest cholernie nudna i chaotyczna. Przy trzeciej głównej misji miałem już serdecznie dosyć. O ile pierwsza misja doskonale wprowadza nas w tajniki gry, tak pozostałe są do bólu powtarzalne. Samej kampanii fabularnej zdecydowanie przeszkadza fak
t narzucania kolejności naszych działań, co samo w sobie jest nie do końca przemyślane. Dla przykładu miałem wydobyć glinę na ulepszenie palisady. W międzyczasie wykorzystałem część tego surowca na inne budowle. Jakież było moje rozczarowanie, gdy z pobliskich złóż nie starczyło gliny na rozbudowę palisady:) Rozdział musiałem zacząć od początku.

Całe szczęście, że twórcy pozwolili na rozgrywanie własnych scenariuszy. Ich dostosowanie do własnych preferencji powinno zadowolić każdego. Jest w czym wybierać i gra się zdecydowanie przyjemniej. Przede wszystkim nikt nie narzuca nam kolejnych działań, czego nie można powiedzieć o kampanii fabularnej.

Trzeba też jasno powiedzieć, że Gord cierpi przede wszystkim na brak tożsamości. Próbuje być zarówno city builderem jak i grą przygodową, a w połączeniu nie wychodzi to niestety najlepiej. Elementy budowania bazy zrobione są raczej słabo. Brak tutaj chociażby podstawowych zależności pomiędzy poszcgord-recenzja-27115-2.jpg 2zególnymi budynkami. Nie ma też czegoś takiego jak uczenie się nowych technologii czy ulepszeń budynków. Te drugie pojawiają się samoczynnie wraz z rozbudową osady.

Za to dużo przyjemniej prezentują się elementy przygodowe. Zwiedzanie okolic i odkrywanie sekretów sprawdza się bardzo dobrze.

Na pewno na pozytywy zasługują mroczny klimat i świetna muzyka. Niestety oprawa graficzna w mojej ocenie pozostawia wiele do życzenia. Tytuł prezentuje się jak pozycje sprzed lat i to nawet na najwyższych ustawieniach. Brak tutaj szczegółów, które nadałyby grze smaczku.

Produkcji z pewnością pomógłby tryb multiplayer, w którym moglibyśmy rywalizować z innymi. Aż się prosi o taki moduł. Przedłużyłoby to chęć obcowania z tytułem. W innym wypadku po wymaksowaniu danej mapy do gry raczej nie chce się już wracać.
Podsumowując, jest to pozycja wyłącznie dla pasjonatów, albo ludzi którzy nie mają już w co za bardzo grać. Moja ocena to 6. Co do ceny - za 60 zł można brać.

Autor: Suert
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję