LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Gladiator: Sword Of Vengeance

Gladiator: Sword Of Vengeance
Sztab VVeteranów
Tytuł: Gladiator: Sword Of Vengeance
Producent: Acclaim
Dystrybutor:
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: MAO
Ocena
czytelników 89 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!

Gladiator: Sword Of Vengeance

Gladiator: Sword Of Vengeance

Niech rozpoczną się igrzyska!

Inna broń, inny efekt

Nasz gladiator może walczyć za pomocą trzech broni- topora, rękawic z ostrzami i miecza. Każda z nich ma swoje wady i zalety, dlatego dobór najlepszego oręża zależy od konkretnego przeciwnika, z jakim się mamy właśnie zmierzyć. I tak wolny, lecz potężny topór dwuręczny jest znakomity przeciwko olbrzymim i wytrzymałym bestiom (Cyklopy), a rękawice są zabójczo skuteczne w walce z szybkimi Cieniami.

Jeśli rozpiera was agresja, a kopnięcie kota sąsiadki uważacie za czyn wysoce niemoralny, to mam dla was dobrą alternatywę- grę Gladiator: Miecz zemsty. Tu trup ściele się gęsto, a krzywdę przeciwnikom można zrobić na wiele interesujących sposób!

Zabili go i wrócił

Fabuła gry bynajmniej nie nawiązuje do filmu Ridleya Scotta. Przeniesiemy się wprawdzie do Rzymu z początków naszej ery, jednak opowiedziana w grze historia jest w pełni oryginalna. Wcielamy się w niepokonanego (wszak jeszcze żyje) gladiatora o imieniu Thrax, który za sekundę stoczy ostatnią w swoim życiu walkę. Nie będzie mu jednak dane odpocząć po śmierci w jakimś spokojnym grobie tylko zostaje przeniesiony w zaświaty do mistycznej krainy Elysium. Dwóch Romków (tych co to Rzym założyło) wyjaśni nam, iż zostaliśmy wybrańcem Bogów, a naszym celem jest ubicie demonów zła Phobosa i Deimosa, a następnie powrót do świata śmiertelników by rozprawić się z okrutnym imperatorem Arruntiusem który swym nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadza do upadku imperium. I skoro wszystko jest już jasne, to możemy zacząć mordować.

PC-towca dzień powszedni

Przyznam się, iż na początku byłem do gry uprzedzony. C

hociażby dla tego, iż musiałem kupić nową kartę graficzną, albowiem Gladiator nie daje się uruchomić na żadnych kartach opartych na technologii MX (nawet na GeForce4 MX440 128MB DDRAM 8X AGP). Co więcej po włączeniu gry przywitał mnie wesoły napis „wciśnij przycisk start by rozpocząć” i pomimo naduszenia połowy klawiatury gra nie chciała się odpalić. Uspokoję was jednak, iż nie trzeba do gry pada, a magiczny klawisz start to po prostu „/”! Jednak po chwili moje uprzedzania rozpłynęły się w powietrzu niczym zapach dezodorantu w sklepie z nawozem. Gra wymiata!

Zawodowy morderca

Nie odkryję Ameryki stwierdzając, iż w grze będziemy walczyć. Bardzo dużo walczyć. Jednak cytując mojego znajomego śmieciarza: „Nie ważne, co się robi, ważne jak”, a w Gladiatorze potyczki są naprawdę miodne. Jako pierwszy na wyróżnienie zasługuje wygodny interface. Oprócz przycisków do sterowania mamy cztery główne klawisze funkcyjne- dwa do ataku, jeden do użycia magii i jeden do używania przedmiotów lub robienia uników. Obraz automatycznie centruje się na znajdującym się najbliżej nas przeciwniku, a w razie potrzeby możemy samodzielnie zmienić cel ataku wciskając klawisz Shift. Trzeba przyznać, iż kamera wykonuje znakomitą pracę, automatycznie ustawiając się w najlepszej pozycji, dzięki czemu walki są bardzo efektowne, ale i czytelne. W czasie potyczki możemy łączyć ciosy w zabójcze kombinacje, które oprócz skutecznego uśmiercania wrogów zwiększają szybkość naszego bohatera, a także powodują zwiększenie tzw. wskaźnika krwi. Gry ten dojdzie do końca, uzyskamy możliwość wykorzystania jednej z magicznych umiejętności np. siły Herkulesa pozwalającej zadawać znacznie większe obrażenia, lub przyzywania szkieletów, które wesprą nas w walce. W grze zdobędziemy trzy różne bronie, a walka za pomocą każdej z nich wygląda zupełnie inaczej i wymaga stosowania innych kombinacji ciosów.
(C) Virus; rozpowszechnianie w całości lub fragmentach - zabronione

Gladiator: Sword Of Vengeance

skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję