LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ghost Song

Ghost Song
Sztab VVeteranów
Tytuł: Ghost Song
Producent: Old Moon
Dystrybutor: Humble Games
Gatunek: przygodowa/akcja
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Suert
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Głosuj na tę grę!

Ghost Song

Gry typu metroidvania coraz śmielej poczynają sobie na rynku. Wydaje się, że wydany w 2017 roku Hollow Knight przywrócił na nowo zainteresowanie tym gatunkiem. I bardzo dobrze. Od tego czasu powstało wiele produkcji, które zasługują na uwagę. Jedną z nich jest z pewnością omawiany przeze mnie Ghost Song.
ghost-song-25797-1.jpg 1Ta dwuwymiarowa platformówka ocieka klimatem. Mroczne podziemia księżyca Lorian prezentują się znakomicie. Zwiedza się je z niezwykłą wręcz przyjemnością. Duże brawa dla projektantów poziomów! Immersji z tytułem z pewnością pomaga znakomicie dobrana ścieżka dźwiękowa. Osobiście podoba mi się także niezbyt jasna fabuła. Nie ma tutaj sztampowej historii. Nic nie jest powiedziane wprost. Wszystko otoczone jest tajemnicą, którą odkrywamy bardzo powoli.

Gameplay to kwintesencja tego typu gier. Akcję obserwujemy z boku przemieszczając się pomiędzy kolejnymi platformami. Szukamy sekretów i eliminujemy wrogów. Z pieczołowitością wypatrujemy ukrytych miejsc, które mogą zawierać interesujący przedmiot. Na uwagę zasługuje dość duża swoboda w zwiedzaniu świata. Pręd
zej czy później pojawiają się jednak ograniczenia w postaci wymaganych przedmiotów.

Walka jest w porządku. Wymaga od nas sporo cierpliwości i zręczności. Pozycja jest dobrze zbalansowana. Jeśli nie jesteśmy w stanie uporać się z danym bossem to być może oznacza to, że powinniśmy go odwiedzić dopiero za jakiś czas. Z pewnością znajdą się miejsca, które dadzą nam w kość. Z drugiej strony poradzenie sobie z grupką niebezpiecznych wrogów daje satysfakcję.

Jeśli chcemy się do czegoś przyczepić, to pewnie do małego zróżnicowania wrogów. Na dalszych poziomach spotkamy bowiem mocniejsze wersje poznanych już wcześniej przeciwników. Nie jest to jednak jakiś duży mankament.

Nie do końca przemawia do mnie rozwój postaci. Wydanie kolejnych punktów nanożelu na wzrostghost-song-25797-2.jpg 2 statystyk nie jest dobrze odczuwalne. W mojej ocenie większe znaczenie miały kolejne moduły służące do ulepszania kombinezonu, nowe bronie czy ulepszenia do blastera. W tych przypadkach odczucia, że nasza postać staje się silniejsza, były dużo większe.

Miłośnikom dwuwymiarowych platformówek typu metroidvania szczerze grę polecam. To solidna pozycja z niesamowitym wręcz klimatem. To gra dająca satysfakcję i pozycja, którą po ukończeniu długo się pamięta.

Całość moich wrażeń zobaczycie tutaj.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/en/game/ghost_song

Autor: Suert
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję