LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Endzone: A World Apart

Endzone: A World Apart
Sztab VVeteranów
Tytuł: Endzone: A World Apart
Producent: Gentlymad Studios
Dystrybutor:
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Bauer
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!

Endzone: A World Apart

Endzone: A World Apart to city-builder osadzony w klimacie postapokalipsy, posiadający elementy survivalu, skupiający się na rozbudowie osady oraz zaspokajaniu potrzeb mieszkańców.
endzone-a-world-apart-23399-1.jpg 1W postapo przyszłości przychodzi nam wziąć ster ludzkości we własne ręce i kierować nim wedle uznania. Endzone wrzuca nas w świat o surowym,szarym, radioaktywnym klimacie. Przychodzi nam w nim założyć osadę i zapewnić mieszkańcom wikt i opierunek. Posiadamy określoną liczbę surowców, którą wykorzystujemy aby się rozwijać oraz po prostu przeżyć jak np.: woda do picia lub sterty złomu do przetworzenia. Model rozgrywki bazuje na sprawdzonym patencie z Alien Nations lub Settlers, gdzie każdy mieszkaniec żyje własnym życiem, a my tylko podpowiadamy co w danej chwili chcielibyśmy by zrobił. Nowością są wyprawy, które organizujemy w osadach, aby pozyskać łupy z terenów bardziej odległych. Są w nich również zawarte minihistorie które nadają nieco zarysu fabularnego.

Endzone pozwala na spore ingerencję jeżeli chodzi o rozgrywkę i jej
trudność. Gra toczy się spokojnym tempem, jednak mamy aż 3 poziomy przyspieszenia, dla przykładu możliwość modyfikacji poziomu trudności gry, w którym regulujemy poziom częstotliwości napadów bandytów,kwaśnych deszczów,jakości wyposażenia osadników na start. Można sobie pozmieniać i dopasować do własnych preferencji.

Jeżeli chodzi o aspekt wizualny, to ma on swój klimat i urok, ponieważ pasuje jak ulał do tego surowego i smutnego świata. Paleta barw jest „brudna”, szara i ponura, ale właśnie taka ma być aby utrzymać nas w swoim świecie na dłużej.

Interfejs oraz sama budowa panelu kontrolnego jest dla osoby nie mającej nigdy wcześniej styczności z tego typu grami przytłaczająca, natomiast po czasie wszystko idzie zrozumieć i opanować, dlatego nie ma co się zrażać na początku.

Twórcy gry bardzo zyskują na tym, iż mocno śledzą to co dzieje się na iendzone-a-world-apart--23399-2.jpg 2ch forach i reagują na konstruktywną krytykę oraz ciekawe pomysły podsyłane przez fanów. Dzięki temu jest tu nawiązana więź oraz zbudowane wzajemne zaufanie. Jestem pewien, że dzięki temu gra będzie się rozwijać i ewoluować w dalszym ciągu, tym bardziej, że cena jest przystępna.

W jednej z poprawek dodano wspomniane już najazdy bandytów, trzeba przyznać, że pomysł jest ciekawy, niestety brakuje w nim modelu walki, którym można się posłużyć do obrony. Same napady wyglądają bardzo jałowo i nie do końca mamy możliwość coś z tym zrobić, jasne, mamy wieżyczki alarmowe albo barykady, ale przydałoby się po prostu wypuścić grupę obrońców z prawdziwego zdarzenia.

City-builder w klimacie znanym z Fallouta to obowiązkowa pozycja dla każdego gracza jarającego się takim tematem. W grze znajdziemy wszystko czego nam potrzeba aby zagłębić się w jej aspektach i dzięki temu czerpać radość z rozgrywki. Gorąco polecam!

Autor: Bauer
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję