LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Cook Serve Delicious 3

Cook Serve Delicious 3
Sztab VVeteranów
Tytuł: Cook Serve Delicious 3
Producent: Vertigo Gaming
Dystrybutor:
Gatunek: Zręcznościowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!

Cook, Serve, Delicious! 3?!

„Brać za oczywiste” – fraza ta, jakkolwiek już przyjęta w języku polskim, w istocie rzadko pojawia się w potocznych kontekstach, a na pewno nie w stopniu proporcjonalnym wobec wielości przypadków i sytuacji życiowych, gdy ma ona zastosowanie. Dotyczy ona obecności szeregu rodzaju aktywności, których złożoność dostrzegamy dopiero w chwili, gdy one znikną (jak np. komunikacja publiczna w regionach wiejskich) bądź… gdy staniemy z drugiej strony kontuaru. Ot, choćby takie budki z fast-foodem – trudno sobie współcześnie wyobrazić jakąkolwiek choćby lokalną imprezę bez nich, ale specyfika ich pracy jest właściwie kompletnie nieznana, bo… „oczywista”. Cook, Serve, Delicious! 3?! pozwala zweryfikować swe wyobrażenia w tym zakresie.
cook,-serve,-delicious!-3!-22266-1.jpg 1Wcielamy się w osobę „szefa” jednego z tego rodzaju przybytków, acz niecelującego w jedną i to stałą klientelę, przeciwnie, przemieszczającego się wzdłuż i wszerz Stanów Zjednoczonych, raz mając do czynienia z głodomorami z kampusu studenckiego, przy innej okazji z tzw. błękitnymi kołnierzykami bądź towarzystwem bardziej zróżnicowanym. Jedni preferują smaki ostre, inni powołują się na swoje delikatne podniebienia, jedni wychodzą z założenia, iż spożywanie pokarmów jest zbyt istotne, by się z daną aktywnością spieszyć (rzadkość!), inni wszakże sprawiają wrażenie, jakby już od tygodni nie mieli niczego w ustach, w związku z czym ich cierpliwość jest cechą czysto teoretyczną.

Każda misja zwykła się składać z etapów, a w czasie przemieszczania się możemy przygotować pewne zapasy, acz tutaj kluczowy jest timing, jeśli bowiem wykażemy się nadgorliwością, to w chwili otwarcia lokalu nozdrza naszej klienteli zostaną uraczone pięknym zapachem spalenizny. Większość zamówień pojawia się jednak bez jakiegokolwiek uprzedzenia, mile widziane jest więc pos
iadanie co najmniej kilku par rąk, o podzielnej uwadze nie wspominając.

Udane zmagania skutkują gromadzeniem specjalnych punktów, za które możemy nabywać nowe przepisy (ku czemu zresztą fabuła produkcji w istocie przymusza gracza), jak też nabywać ulepszenia naszego pojazdu. Osoby marzące jednak o swego rodzaju ekonomicznym symulatorze sieci żywieniowej (czy chociażby własnego jednoosobowego biznesu) muszę rozczarować – materie te są bądź zupełnie nieobecne (zapomnijcie o ustalaniu cen czy planowaniu trasy pod względem ekonomicznej efektywności), bądź sprowadzone do zupełnego minimum.

W istocie bowiem Cook, Serve, Delicious! 3?! to gra ze wszech miar zręcznościowa, wymagająca wypracowania szeregu odruchów, ale nade wszystko błyskawicznego kojarzenia oraz klikania. Z reguły nie jest to tym, co niżej podpisany tygrys lubi najbardziej, przyznać wszakże muszę, iż całość jest podana w tak atrakcyjnej postaci, że wielokrotnie przyłapywałem się na ponownym i ponownym odpaleniu danej produkcji – nie tyle motywowany wolą przełamania własnej frustracji, co pragnieniemcook,-serve,-delicious!-3!-22266-2.jpg 2 „podkręcenia” dotychczasowych wyników i zmierzenia się z nowymi wyzwaniami.

Na atrakcyjność tytułu wpływ ma również jego oprawa, przy całym bowiem bogactwie kolorystyki i iście komiksowym anturażu autorzy tytułu nie stracili z perspektywy chociażby śladowego realizmu – patrząc na „serwowane” przez nich dania trudno nie poczuć śliny na języku. O dziwo dobrze z tym współgra muzyka, od której poza produkcją raczej bym stronił, w czasie rozgrywki nie tylko jednak nie przeszkadza, co i mobilizuje.

Cook, Serve, Delicious! 3?! jest dla mnie swego rodzaju odkryciem nowej niszy, o której istnieniu nie miałem wcześniej niemal w ogóle pojęcia. Nie dziwię się już wszakże faktowi istnienia całkiem licznego grona miłośników serii, jestem bowiem przekonany, że „trójka” spotka się z ich pełnym uznaniem. Ale nie tylko ich.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu prasowego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/cook_serve_delicious_3

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję