Choinka 2015

W tym roku jeszcze właściwie nie poczuliśmy zimy, nie dane nam było zbyt często) na szczęście odszraniać szyb, a i rękawiczki były dotychczas zbędne. Zwyczajowo jednak bożonarodzeniowe szaleństwo trwa w najlepsze, więc jak co roku prezentujemy kilka propozycji na prezenty.
choinka-2015-13584-1.jpg 1Tales from the Borderlands i Game of Thrones: A Telltale Games Series – Season One

W trakcie tego roku ukończone zostały przygodówki epizodyczne autorstwa Telltale, obie zostały też wydane przez Techland (choć dostęp do Sieci stanowi konieczność). Produkcje te bardzo między sobą się różnią – pierwsza z nich stanowi lekką odskocznię od dnia codziennego, druga zaś jest niezwykle dołująca. Łączy je jednak znakomite oddziaływanie na emocje gracza jak i wciągająca fabuła.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Cyferka „3” może działać odstręczająco, ale w istocie znajomość poprzednich odsłon serii jest w ogóle niekonieczna dla czerpania pełnej satysfakcji z rozgrywki. Tymczasem mamy do czynienia z pełnoprawnym dowodem na poparcie tezy, iż „Polak potrafi”, co znalazło potwierdzenie w zalewie zagranicznych nagród. W pełni zasłużonych, należałoby dodać.

StarCraft II: Legacy of the Void
>
Lata mijają, gatunki przekształcają się, ewoluują, a I tak nie ma lepszej strategii czasu rzeczywistego nad dzieło Blizzarda, przy czym LotV jest najnowszą i w pełni samodzielną odsłoną. Z góry należy jednak uprzedzić – rozgrywki wieloosobowe są więcej niż uzależniające!

Brothers: A Tale of Two Brothers

Były propozycje dla starszych beneficjentów mikołajowego konsorcjum, czas na coś dla milusińskich. Jakkolwiek gra także nie jest pozbawiona poruszających elementów, stanowi ona esencję baśni w cyfrowej formie. Nie za trudna, nie za długa, potrafi porwać także opiekunów.

Pillars of Eternity

Gra nie jest wolna od ograniczeń I stanowi dość „budżetową” pozycję na tle takiego Wiedźmina, jednak starszym graczom może ona załzawić oczy poprzez odświeżenie starych wspomnień spędzanych nad produkcjami nieistniejącego już studia Black Isle

Jean Raspail – Obóz świętych

Ksichoinka-2015-13584-2.jpg 2ążka powstała niespełna pół wieku temu dawno została zapomniana, a została przywrócona współczesnemu czytelnikowi z uwagi na jej zaskakujący profetyzm, dostrzeżony wraz z pojawieniem się problemu syryjskich uchodźców. Czy jej konkluzje okażą się równie trafne?

Olga Tokarczuk – Księgi Jakubowe

Autorka nie jest wolna od kontrowersji, podobnie jak jej książki, stanowiące głos w politycznych dyskusjach przetaczających się przez kraj. Niezależnie od tego jednak nie można zapominać, że jest to kawał dobrej literatury i w zagranicznej prasie całkiem serio nazwisko pisarki pojawia się jako aspirujące do Literackiej Nagrody Nobla.

Łukasz Walewski - Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie

Trochę historii, trochę polityki, wszystko zaś przysypane lukrem dobrych manier i odrobiny obycia. Książka zainteresuje każdą osobę o otwartych horyzontach, stanowiąc zarazem literaturę dość lekką. „Intelektualizm” nie musi być zawsze „wysiłkiem”.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz