LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sims 3

Sims 3
Sztab VVeteranów
Tytuł: Sims 3
Producent: Maxis
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: sim
Premiera Pl:2009-06-05
Premiera Świat:
Autor: Villemo
Ocena
czytelników 74 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Głosuj na tę grę!

Sims 3

the-sims-3-4073-1.jpg 1 Na samym wejściu należy zainstalować alarm - jest to dość droga zabawka, jednak bez niego bardzo szybko możemy się pozbyć co atrakcyjniejszych przedmiotów. Kolejnym niezbędnikiem jest wykrywacz dymu - umieszczamy go nad kuchenką - tam najczęściej pojawia się ogień (drugim takim miejscem jest kominek - jednak tylko wtedy, gdy zbyt blisko niego poustawiamy inne przedmioty). W kuchni musi znaleźć się, prócz wspomnianego piekarnika, lodówka i blaty. Jeśli zdecydujecie się zainwestować w zmywarkę, nie potrzebujecie już zlewozmywaka. Podobnie jak zgniatarka śmieci, urządzenie to oszczędza czas, ale jednocześnie uszczupla finansowe zasoby - wybór należy do Was. Ustawiając blaty pamiętajcie o pozostawieniu co najmniej jednego wolnego (bez żadnych sprzętów czy ozdób na nim umieszczonych), aby Sim mógł przygotowywać posiłki. Blaty łączą się one automatycznie, tworząc również narożniki, jeżeli zdecydujecie się na taki kształt kuchni. W „trójce mamy także szafki górne, które niezaprzeczalnie dodają uroku. Ostatnią ważną rzeczą w kuchni będzie miejsce do spożywania posiłku - tutaj mamy dwie opcje - standardowy stół z krzesłami lub blaty z wysokimi stołkami.

Skoro kuchnia jest już gotowa przejdźmy do łazienki. Tu sprawa jest prosta - sprzęty niezbędne to toaleta oraz prysznic lub wanna. Instalując dodatkowo zlew otrzymamy możliwość umycia zębów, dzięki czemu nasz Sim otrzyma nowy nastrójnik - „świeży oddech”. Jak to w łazienkach, dobrze byłoby mieć lustro - służy ono do przeglądania się, strojenia min, zmiany wyglądu a także ćwiczenia przemów, co podnosi nam poziom charyzmy.

Kolejnym niezbędnym pomieszczeniem jest sypialnia. Jak już wcześniej wspomniałam - łóżko jest istotnym elementem, więc nie oszczędzajmy na nim zbyt wiele. Jeżeli
gramy jednym Simem, spokojnie wystarczy nam łóżko pojedyncze, dzięki czemu będziemy mieli większe pole manewru jeśli chodzi o cenę. Kolejnym meblem będzie komoda - dzięki niej zmienimy i zaplanujemy strój. Dodatkowo można wstawić małą etażerkę, na której znajdzie się lampka.

Pozostał już tylko salon - za wiele kasy zapewne już nie macie, więc nie będzie on zbyt reprezentacyjny. Ważne aby znalazł się tam jakiś fotel/kanapa, stolik do kawy i, wedle gustu, telewizor lub sprzęt grający. Bardzo pomocnym sprzętem okaże się komputer, więc powinniśmy w niego zainwestować. Na początku wystarczy najtańsza opcja. Musimy go gdzieś ustawić, więc kolejnym meblem będzie biurko - możemy zdecydować się na najtańsze, gdyż nie ma to specjalnego znaczenia - dostawiamy krzesło i gotowe. Telefon potrzebny nam nie będzie, gdyż Sim nosi przy sobie komórkę, szkoda więc kasy na zbędny przedmiot. W salonie to właściwie wszystko. Pamiętajcie również o umieszczeniu wszędzie oświetlenia, gdyż żaden Sim nie lubi przebywać w ciemności i powoduje to obniżenie nastroju (chyba, że wybraliśmy cechą „zły” - wtedy ciemności są jak najbardziej pozytywne). Na wszelkie dekoracje może nam nie starczyć kasy,więc początkowo możemy je sobie darować. Z biegiem czasu na pewno zaczniecie rozbudowywać swoje mieszkanko, dodawać sprzęty i tworzyć coś bardziej interesującego niż maleńka kawalerka.

Tworzenie postaci

Przechodząc od razu do budowania pominęłam dość istotny element jakim jest tworzenie Sima, choć z drugiej strony nie ma tu nic trudnego. Wchodząc w tryb tworzenia rodziny, zauważamy pięć ikon znajdujących się po lewej stronie. Odpowiadają on kolejno:
1. Podstawy - tu nadajemy Simowi imię i nazwisko, określamy wiek (małe dziecko, dziecko, nastolatek, młody dorosły, dothe-sims-3-4073-2.jpg 2rosły oraz emeryt) i płeć, kolor skóry (jasny, ciemny, zielony, czerwony, niebieski) oraz sylwetkę - zarówno masę jak i muskulaturę.

2. Włosy - tu zaczynają się kombinacje. Wybrać możemy zwykłą fryzurkę lub też z dodatkami w postaci czapek, opasek, kwiatków itp. Dalej - decyzja odnośnie koloru: możemy wybierać z palety podstawowej lub też modyfikować je według uznania. Zaczynamy od podstawy - koloru bazowego, następnie wybieramy kolor odrostów, pasemek i końcówek włosów - możliwości jest sporo więc fryzura może być niezwykle fantazyjna.

a) Brwi i rzęsy - pierwsze mogą być dopasowane automatycznie do koloru włosów lub też sami określamy ich odcień, w drugich decydujemy o gęstości/długości.
b) Zarost - bródki, wąsiki itp. Wiele do tłumaczenia tutaj nie ma.

3. Głowa i uszy

• Twarz - tak jak ma to miejsce praktycznie wszędzie - decydujemy się na jeden z proponowanych modeli i albo pozostawiamy bez zmian albo modyfikujemy. W drugim przypadku zmienić możemy policzki, szczękę, podbródek i uszy. W opcjach znajdziemy szerokość, wysunięcie, wysokość itp.
• Oczy - tu określamy kolor (również możemy korzystać z palety barw, praktycznie bez ograniczeń), wielkość, osadzenie, rozstawienie, uniesienie kącików.
• Nos - podobnie jak wyżej - wybieramy gotowy lub tworzymy własny za pomocą suwaków określających cechy jak szerokość, długość, zakrzywienie itp.
• Usta - jak wyżej
• Detale skóry - tu decydujemy czy nasz Sim ma być piegusem, czy też mieć buźkę gładką jak pupcia niemowlaka, możemy również zdecydować się na znamiona - pojawiają się w okolicy oczu i ust.
• Makijaż - cień do powiek, kredka, róż, szminka i makijaż specjalny. Tutaj również możemy korzystać z rozległej palety barw.

skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
27.11.2015 | Nutella » Świetna 05.08.2010 | blazejco12345 » h gyu
03.03.2010 | Cyleon » Ta gra jest super. Polecam sam mam na koncie kilka
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję