LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Fish Tycoon

Fish Tycoon
Sztab VVeteranów
Tytuł: Fish Tycoon
Producent: Last Day Of Work
Dystrybutor: -
Gatunek: sim
Premiera Pl:2000-01-01
Premiera Świat:
Autor: 92
Ocena
czytelników 78 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!
Fish Tycoon

Fish Tycoon - poradnikPrzydługi wstęp

Fish Tycoon jest typowym „zabijaczem czasu”, takoż nawet grając bez specjalnej wyobraźni i wysiłku, pod warunkiem regularności i systematyczności, można osiągnąć główne cele po upływie większej ilości czasu. Niemniej swój poradnik adresuję do osób, które nie chcą się zdawać na zwykły przypadek i wolałyby być prawdziwymi panami sytuacji. Ze względu wszakże na specyfikę gry nie należy się spodziewać po tymże tekście prawdziwie odkrywczych recept na sukces, bowiem żadne wielkie tajemnice się w FT nie skrywają.

Na początku tego poradnika chciałbym wskazać najlepszą moim zdaniem taktykę na grę, następnie słów kilka chciałbym poświęcić tematyce krzyżowania rybek, by na końcu podać listę magicznych rybek (spoiler!) wraz z ich szczególnymi właściwościami.

Aby hodowla rosła w siłę, a hodowcy żyło się dostatniej

Niezależnie od wybranego przez nas poziomu trudności gry startujemy zawsze z sumą 300 złociszy na koncie i typowymi jajeczkami w „przyborniku”. Pierwsze pieniądze, jeszcze przed wrzuceniem jajek radziłbym poświęcić na termoregulator (temperature regulator) i system natleniający (aeration system), kolejne zarabiane zaś bezwzględnie inwestować we wszelkie technologie i akcesoria uzdatniające środowisko życia rybek, a więc przede wszystkim w rozwój technik środowiskowych (fish environment research), a pomiędzy drugim i trzecim poziomem tychże zakupić trzeci zbiornik, który znacząco poszerzy nasze możliwości hodowlane jak i zwiększy ogólny komfort gry. Warto jeszcze zakupić roślinę leczenia (plant of curing from Isola) a także ślimaka (cleaning snail), jak i z jeden raz zainwestować w rozwój technik żywieniowych (fish food research). Dopiero po tych nabytkach można sobie mym zdaniem pozwolić na handlowe szaleństwa. Jest to o tyle ważne, iż większość co bardziej wartościowych rybek zazwyczaj jest słabego zdrowia i bez przytoczonych technik i akcesoriów w zbiorniku nawet nie doczeka dojrzałości. Co więcej, poczynienie wskazanych przeze mnie zakupów właściwie gwarantuje, że rybki w ogóle nie będą chorować, takoż jakiekolwiek leczenie będzie cokolwiek zbędne, tak iż łatwiej będzie gromadzić większe sumy.

Fish Tycoon 143207,1
Może i nudna taka monokultura...


Co do leczenia warto pamiętać, iż przed przystąpieniem do tegoż należy zwrócić uwagę na kolor kropek otaczających chorą rybkę, tak by dobrać właściwy specyfik: na kropki białe działa ick treatment, zaś na kropki zielone fungal treatment. Chorób symbolizowanych przez inne choroby leczyć się nie da, występują one zazwyczaj gdy rybka dożyje starości (czyli około 1000 godzin) – w takiej sytuacji rybki te najlepiej jak najprędzej sprzedać, albo choćby wyrzucić żywcem do kosza (tak by nie psuła wody i nie zarażała innych rybek). Nie można także pozwalać na osiadanie śniętych rybek na dnie, gdyż są one rozsadnikami chorób.

Z pierwszych jajeczek wykluje się pierwsza magiczna rybka – Greenfin Spotanus, czyli Rybka Płodności (Fish of Fertility) – której obecność w zbiorniku sprawia, że inne rybki wydają na świat większą ilość potomstwa, zważyć jednak należy na okoliczność, iż maksymalna pojemność pojedynczego zbiornika oscyluje koło 20, co oznacza, iż przekroczenie tej liczby prowadzi do szybkiej śmierci rybek „nadmiarowych”. Przy namnażaniu rybek warto więc policzyć, czy aby dany akwen „udźwignie” narybek.

Fish Tycoon 143207,2
...ale dochodowa


Ze wspomnianych jajeczek wykluje się także kilka innych podstawowych gatunków ryb, w rodzaju stickfisha, sharka czy bety, przy nieco większym szczęściu zaś pojawią się jeszcze inne spotanusy. Dlaczego jest to szczęście? Otóż paradoksalnie jest to jedna z najtrudniejszych do wykrzyżowania rybek, a to z tej prostej przyczyny, iż wykluwa się ona tylko z innych spotanusów. Jednym z najprostszych sposobów na szybkie zgromadzenie dużej sumy pieniędzy jest namnażanie rybek magicznych, gdyż tak naprawdę tylko za nie można uzyskać godziwe ceny. Radziłbym więc wyhodować czym prędzej czy to kolejne Greenfin Spotanusy, tudzież drugie w kolejności Speckled Leafishe (a zawsze, ile razy bym nie próbował, jest to możliwe w góra trzech, czterech „krokach” z wyjściowego narybku, najlepszą drogą ku tym drugim jest różnicowanie stickfishy i bet, a następnie ich krzyżowanie), aby zbijać na nich majątek – najlepiej uzyskać parkę, którą następnie należy rozpładzać na sprzedaż. Nie radzę wszakże sięgać po kolejne magiczne rybki, których cena wszakże wraz z numeracją rośnie, lecz wraz z czułością na środowisko i podatnością na choroby – na te przyjdzie czas dopiero po dokonaniu wskazanych przeze mnie wcześniej zakupów.

Poradnik do gry Fish Tycoon

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
05.08.2010 | blazejco12345 » Ta gra jest całkiem całkiem.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję