Empire Earth 2

Empire Earth 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: Empire Earth 2
Producent: Mad Doc Software
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2005-05-19
Premiera Świat:
Autor: MAO
Ocena
czytelników 83 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

Empire Earth 2

Empire Earth 2 - solucja

Empire Earth 2 to RTS totalny, zawierający wszystko co w gatunku najlepsze. Szalenie trudny - nawet doświadczeni w bojach weterani będą mieć z nim problemy. Przychodzimy Ci więc z odsieczą - poniżej znajdziesz porady, które uchronią Cię przed niechybną śmiercią!

Innowacyjny system sterowania

Empire Earth 2 jest jednym z tych nielicznych RTS-ów, które niosą w sobie spory powiew nowości. Zawiera kilka rewolucyjnych i genialnych rozwiązań których nie widziałeś nigdzie wcześniej i które niemal na pewno staną się kanonem powielanym przez kolejne produkcje. Warto przyjrzeć się im bliżej, bo od ich poprawnego wykorzystania w dużej mierze będzie zależał twój sukces.

Terytoria. Mapa została podzielona na kilka lub kilkanaście osobnych obszarów. Ich przynależność do poszczególnych graczy jest symbolizowana za pomocą odpowiedniego koloru granicy. Informacja najistotniejsza to taka, iż na każdym z terytoriów można wybudować ściśle określoną ilość budynków tego samego typu. I tak chociażby możesz posiadać wyłącznie jeden uniwersytet- chcąc budować kolejny, należy podporządkować sobie kolejny teren budując na nim budynek główny (i fortecę jeśli terytorium nie graniczy z żadnym z naszych). Co więcej- budowanie budynków na terytoriach bezpańskich (lub wrogich) wymaga więcej czasu, a surowce są pozyskiwane w znacznie mniejszej ilości. Zmienia to zupełnie sposób prowadzenia gry- bez prowadzenia ekspansji terytorialnej skazujesz się na porażkę. W EE2 nie możesz bowiem posiadać jednej bazy otoczonej murem, albowiem przeciwnik w krótkim czasie osiągnie przewagę ekonomiczną, a przez posiadanie większej ilości budynków produkcyjnych – wystawi znacznie liczniejszą armię.

Zarządca obywateli. Za pomocą tego ekranu możesz sprawie zarządzać kwestiami ekonomicznymi związanymi z wydobywaniem surowców. Widzisz dokładne zastawienie ilu pracowników zajmuje się zdobywaniem każdego z nich i jednym kliknięciem myszki możesz te proporcje zmieniać. Klikając prawym przyciskiem na wybranym surowcu odejmujesz pracownika i analogicznie- klikając lewym- dodajesz. Jest to zmiana rewolucyjna- nie musisz się już martwić nad żmudnym wyszukiwaniem i zaznaczeniem pracowników, a następnie poszukiwaniu po mapie złóż surowca który chciałbyś wydobywać – teraz wszystko robi się samo. Z ekranu zarządcy obywateli możesz również przydzielać pracowników do zdobywania punktów nauki (o ile masz wolne miejsca w uniwersytecie). Z lewej strony ekranu widzisz również całą mapę wraz z rozmieszczeniem poszczególnych złóż surowca- klikając na nich wysyłasz robotników w dokładnie wskazane miejsce.

Obraz w obrazie. W prawym dolnym rogu ekranu znajduje się okno podglądu terytorium. Zasada jego działania jest banalnie prosta – w czasie rzeczywistym obserwujesz wskazany wcześniej region mapy. Co więcej zarządzasz nim jak normalnym oknem widoku- czyli możesz dokonywać przybliżeń i oddaleń kamery i co istotniejsze- zaznaczać widoczne na nim budynki i jednostki. Oznacza to, iż jesteś praktycznie w dwóch miejscach jednocześnie. Albo i w siedmiu, albowiem na ekranie podglądu możesz również robić zakładki (klawisze ctrl+ f

1 do f6) by później szybko się miedzy nimi przełączać. Jest to iście rewolucyjne rozwiązanie i pomysłów na wykorzystanie ekranu podglądu są dziesiątki. Możesz ustawić w nim np. swoje budynki produkcyjne i zarządzać produkcją pozostając poza bazą. Albo chociażby przemieszczać jednostki w ściśle sprecyzowane miejsce które pokazuje właśnie ekran podglądu.

Plany wojenne. Znajdziesz je po wciśnięciu przycisku TAB w góry po prawej stronie. Za ich pomocą możesz szybko informować sojuszników o swoich planach działania. Wystarczy za pomocą strzałki zaznaczyć kierunek wojsk, a za pomocą X- wskażesz cel. Co ważne w ten sposób można wyznaczać strategię również dla naszych sojuszników (rysując symbolizującymi ich kolorami). Po sporządzeniu planu wyślij go swojemu partnerowi, który może go zaakceptować, lub nanieść na niego poprawki ukazujące jego wizję ataku. Ważna uwaga- plany wojenne można wykorzystywać również gdy naszym sprzymierzeńcem jest gracz komputerowy! Radzi on sobie doskonale ze zrozumieniem symboli i niemal zawsze wysyła swoje wojska wskazany rejon.

Korony. Po osiągnięciu znacznego rozwoju w jednej z trzech dziedzin (wojsko, gospodarka, imperializm) możesz liczyć na przyznanie specjalnego bonusu czyli korony która z daną dziedziną koresponduje. Koronę otrzymuje najwyżej rozwinięta cywilizacja- kluczowe znaczenie ma ilość opracowanych z danej dziedziny technologii, a następnie- ilość zniszczonych budynków i jednostek (w przypadku korony militarnej) ilość posiadanych budynków i surowców (w przypadku korony gospodarczej) ilość posiadanych terytoriów i jednostek specjalnych (w przypadku korony imperialnej). Każda korona niesie z sobą kilka bardzo dużych bonusów pozwalających zyskać sporą przewagę nad konkurentami(np. zwiększenie siły wybranego rodzaju wojsk, czy też pozyskiwania surowców). Możesz z nich wybrać wyłącznie jeden- najlepiej kierując się charakterem działań jakie obecnie prowadzisz. Korony przyznawane są czasowo (na ok. 5 minut gry) po czym ponownie sprawdzany jest ranking zaawansowania cywilizacji. Po ich zdobyciu musisz więc wciąż pilnować swojej przewagi nad innymi w określonej dziedzinie.

Atak skoordynowany. Po wciśnięciu klawisza apostrofu „ ’ ”, rozkazy które wydasz swoim jednostkom nie zostaną natychmiast wykonane, ale zapamiętane. Dzięki temu możesz wydać osobne rozkazy każdemu oddziałowi i po ponownym wciśnięciu apostrofu – wszystkie zostaną wykonane w tym samym czasie. Jest to kolejne rewolucyjne rozwiązanie szczególnie przydatne w momentach ataku na pozycje wroga. Należy jednak pamiętać, iż w przypadku walki z komputerem, jeszcze lepszy rezultat osiągniesz wciskając klawisz pauzy.

Pogoda. W EE2 występują cztery pory roku wraz z pogodą charakterystyczną dla każdego z wybranych rejonów świata. Pomijając walory estetyczne, ma to spory wpływ na prowadzenie działań wojennych. W czasie zimy, twoje wojska będą poruszały się wolniej (dając przeciwnikowi więcej czasu na przygotowanie obrony), a deszcz i wiatr niekorzystnie odbije się na skuteczności artylerii. Atakuj więc wyłącznie przy słonecznej pogodzie- aktualną prognozę znajdziesz klikając na budynek posterunku.

Empire Earth 2 - solucja

skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
27.02.2009 | Placze2 » Ta gra jest super tylko za mało misji. Amerykański
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 30%
Grałem w tą grę jest słaba!!! Co
maciej1234 - 30%
więcej recenzji dodaj recenzję