LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Za pięć lat 90 procent gier będzie play-to-earn, twierdzi współzałożyciel Reddita

Jeden z założycieli Reddita w podcaście Where It Happens podzielił się opinią na temat przyszłości branży gier wideo i nabierającego kształtu gatunku play-to-earn.

Alexis Ohanian przewiduje, że na przestrzeni pięciu lat gracze zaczną „prawidłowo wyceniać swój czas”, co oznacza nic innego jak to, że będą w stanie zarabiać poprzez granie.

Ta dość kontrowersyjna i odważna predykcja pojawia się na powyższym filmie w przedostatnim przedziale czasowym zatytułowanym „5 year predictions from Alexis”. Ohanian twierdzi tam, że:

90% osób nie będzie grało w gry, jeśli nie zostanie to odpowiednio docenione. [...] Zamiast być napastowanym przez reklamy, czy marnować pieniądze na młotki, których tak naprawdę nie posiadasz [kontekst dotyczy Candy Crush Saga – dop. red], będziesz grać w jakąś grę opartą na blockchainie, która dostarczy tyle samo radości, a dodatkowo pozwoli ci zarabiać, zamiast być osobą, na której ktoś zarabia.

Oczywiście taki scenariusz jest możliwy, chociaż co do czasu zrealizowania tej wizji możemy mieć wątpliwości. Gry oparte na technologii blockchain, kryptowalutach i NFT to aktualnie nisza. Najgłośniej w tym kontekście jest o Legacy od Petera Molyneuxa. Chociaż warto podkreślić, że najnowsze dzieło twórcy cyklu Fable już na początku zarobiło całkiem sporą sumę, bo 40 mln funtów. Umożliwiła to sprzedaż Land NFT – tokenów, które pozwolą przystąpić do rozgrywki.

Źródło:
"mokosh" - GRY-OnLine


Klemens
2022-01-21 14:17:45