LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Hexen, Guitar Hero, King's Quest - szef Xboxa chce wskrzesić stare marki Activision

Phil Spencer udzielił wywiadu, w którym zdradził, że Microsoft zamierza wskrzesić stare marki Activision.

W rozmowie z Washington Post Phil Spencer wyraził podekscytowanie markami, które wkrótce staną się własnością Microsoftu. Wymienił takie serie, jak Hexen, King’s Quest oraz Guitar Hero, co daje nadzieję na nowe odsłony.

Zwłaszcza Hexen brzmi obiecująco, gdyż odpowiedzialny za serię (jak również za będący częścią tej marki cykl Heretic) zespół Raven Software należy obecnie do Activision Blizzard i tym samym przejdzie w ręce Microsoftu po sfinalizowaniu transakcji.

To jedno z najstarszych wciąż aktywnych studiów tworzących gry na PC, ale od wielu lat wspiera ono jedynie rozwój marki Call of Duty. Ostatnią grą opracowaną samodzielnie przez tego dewelopera było Singularity z 2010 roku. Wielu fanów żartobliwie wyraża nadzieję, że Microsoft „wyswobodzi Raven Software z kamieniołomów CoD.

W przypadku King’s Quest i Guitar Hero nie będzie tak łatwo. Odpowiedzialne za pierwszą z tych serii studio Sierra już dawno zostało rozwiązane, a matka marki – Roberta Williams – od ponad dwóch dekad jest na emeryturze. Z kolei twórcy drugiej z tych marek, czyli Harmonix, zostali w zeszłym roku wykupieni przez Epic Games. Microsoft raczej nie miałby jednak problemów ze znalezieniem nowych zespołów zdolnych wskrzesić oba cykle.

Oczywiście to tylko trzy marki i na pewno na nich się nie skończy. Fakt, że Phil Spencer wymienił akurat je, sprawia, że wydają się one dobrymi kandydatami do powrotu na rynek gier.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2022-01-21 11:20:35