LOGOWANIE
Zarejestruj sie

XCOM 2

XCOM 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: XCOM 2
Producent: Firaxis Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:2016-02-05
Premiera Świat:
Ocena
czytelników 1 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Wyroznienie
Głosuj na tę grę!

XCOM 2: War of the Chosen tak duże, że prawie stało się XCOM-em 3

War of the Chosen, zapowiedziane DLC do XCOM-u 2, jest naprawdę słusznych rozmiarów. Twórcy dodatku zastanawiali się nawet, czy nie zrobić z tego XCOM-u 3.
- Z całą pewnością o tym rozmawialiśmy. Mamy mnóstwo funkcji, które mogły stać się podstawą kolejnej części. Kontynuacja wymagałaby od nas jednak całkowicie nowej narracji - mówi Jake Solomon, reżyser gry. Tego Firaxis Games nie zamierzało jednak na tym etapie uczynić.

Wiadomo, że War of the Chosen wprowadzi trzy nowe frakcje, spośród których każdą gracze będą mogli przekonać do walki ramię w ramię przeciwko agresorowi z kosmosu. Każda z nich ma mieć swojego lidera, który będzie się komunikował z użytkownikiem w tej sam sposób, w który robi to przedstawiciel Rady. Jednym z najbardziej interesujących nowych mechanizmów powinny być więzi.

Każdy z nowych żołnierzy zostanie wyposażony we współczynnik kompatybil
ności, a poszczególne jednostki dogadają się ze sobą lepiej lub gorzej. Z czasem relacje będą jednak ewoluować. Są szanse, że między żołnierzami wytworzy się więź. To z kolei sprawi, że zostanie odblokowanych więcej potężnych umiejętności, które będzie można wykorzystać na polu bitwy. Co ciekawe, wystarczy, że odblokuje ją jeden z żołnierzy, a korzystanie z niej stanie się możliwe dla wszystkich, z którymi nawiązał szczególnie bliskie relacje.

XCOM 2: War of the Chosen ukaże się 29 sierpnia na pecetach, Xboksie One i PlayStation 4.

Źródło:
Patryk Purczyński - gram.pl

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję