Twierdza Deluxe

Twierdza Deluxe
Sztab VVeteranów
Tytuł: Twierdza Deluxe
Producent: FireFly Studios
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2006-05-19
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 82% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Twierdza Deluxe Screen 1 Twierdza Deluxe Screen 2 Twierdza Deluxe Screen 3
Choć Twierdza ma już dobrych kilka lat, firma Cenega postanowiła odświeżyć nieco ten tytuł wydając go w nowej wersji Deluxe. W pudełku znajdziemy samą grę oraz mały dodatek Excalibur Pack, który zawiera kilka zamków z epoki króla Artura.
Sama rozgrywka nie zestarzała się ani trochę. Budujemy własne twierdze, dbają c zarówno o wojsko jak i ekonomię. Musimy bacznie zwracać uwagę na popularność, liczbę mieszkańców, materiały budowlane oraz oczywiście pożywienie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Twierdza nadal stanowi łakomy kąsek dla wszystkich fanów strategii. Do naszej oddanych zostało aż kilkadziesiąt różnorodnych budynków, wśród których znajdziemy: warsztaty, farmy, kamieniołomy, budynki religijne, magazyny, kopalnie i wiele innych. Wspólne zależności pomiędzy budynkami nie są jednak zbyt skomplikowane, dlatego gracze, którzy grali w Faraona czy Settlersów poradzą sobie bez problemu.

Fabuła gry jest wspaniale przedstawiona. Jest ona tak skonstruowana, że odczuwamy potrzebę przejścia scenariusza, aby wyzwolić lud od tyranów i nie dać im pola do popisu. Szczególnie na to wpływają emocje przeciwników, które są wspaniale odzwierciedlone. Po każdej wygranej bitwie odbywa się trzy etapowe przedstawienie sytuacji: narrator mówi co stało się dzięki wygranej bitwie, rozmowa twoich dowódców lub przeciwników, narrator opisuje sytuację jaka zaistniała. Wszystko to nadaje niepowtarzalny wyraz fabule. Oprawa graficzna choć nie tak wspaniała jak kiedyś nadal jest przyjemna dla oka. Jeżeli nie masz jej jeszcze w swojej kolekcji, może warto nadrobić zaległości?
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
05.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
06.05.2010 | lockate » Jest to extra gra chciał bym ja gdzieś ściągnąć al
17.05.2008 | kocyk251 » jest to fajna gra i chciałbym żeby mogłbym ją ścią
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 100%
twierdza to super gra strategiczna
matigips - 100%
więcej recenzji dodaj recenzję