LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Stalingrad 1942-43

Stalingrad 1942-43
Sztab VVeteranów
Tytuł: Stalingrad 1942-43
Producent: Wojciech Zalewski
Dystrybutor: REBEL.pl
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl: 2008-00-00
Premiera Świat:
Autor: Hunter
Ocena
czytelników 73% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Stalingrad 1942-43 Screen 1 Stalingrad 1942-43 Screen 2
Stalingrad 1942-43 to kolejna pozycja rozgrywana systemem Wielkie Bitwy 1939-45. Jak sama nazwa wskazuje przedstawia ona słynną zasadzkę rosyjskich oddziałów na III Rzeszę, która chciała podbić tereny Stalingradu (a dawniej Carycyna).
Produkt jest bardzo wierny temu co możemy przeczytać na kartach historii, co cieszyć może w szczególności fanów owego konfliktu (w tym moją skromną osobę). Plansze przygotowane do gry robią ogromne wrażenie. Duże, wyraźne heksy, to jedno. Druga natomiast rzecz to fakt, że jest owych heksów ogrom, tak więc jest na czym prowadzić bitwy, a te są dosyć ciekawe.

Dużo stricte taktycznego myślenia, trochę liczenia i przednia zabawa. Jedna rozgrywka trwa od 120 do nawet 360 minut. Oczywiście rozgrywka może trwać dłużej, zależnie od naszego stylu gry. Do dyspozycji mamy trzy scenariusze, lecz nic nie stoi na przeszkodzie dla tworzenia własnych.

Gra jedynie razi zbyt skomplikowaną instrukcją i brakiem jakichkolwiek zdjęć historycznych. Do pozostałych elementów nie ma zastrzeżeń. Tytuł naprawdę godny polecenia
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję