LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sid Meiers Civilization: Beyond Earth - Rising Tide

Sid Meiers Civilization: Beyond Earth - Rising Tide
Sztab VVeteranów
Tytuł: Sid Meiers Civilization: Beyond Earth - Rising Tide
Producent: Firaxis Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategia turowa/4x
Premiera Pl: 2015-10-09
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników 75% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Sid Meiers Civilization: Beyond Earth - Rising Tide Screen 1 Sid Meiers Civilization: Beyond Earth - Rising Tide Screen 2
Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide to niesamodzielny dodatek do popularnej strategii turowej.
Esencją dodatku jest możliwość zasiedlania środowisk wodnych, mówiąc zaś wprost – morskich i oceanicznych. W konsekwencji typ ukształtowania lądu nie odgrywa współcześnie aż tak wielkiego znaczenia, co – paradoksalne – tyleż ułatwia rozgrywkę, co i ją utrudnia.

Nade wszystko bowiem owe wodne miasta mogą się przemieszczać – jest to proces powolny, lecz wymagający skupienia nań uwagi, zwłaszcza gdy przeprowadza go rywal. Co więcej, jest on wręcz konieczny, albowiem wodne miasta nie rozrastają się w sposób automatyczny, wymagają one dokonania ręcznego (i kosztownego) zakupu nowej parceli bądź właśnie przemieszczenia się. W związku zaś z nowym środowiskiem pojawiają się nowe surowce – i nowi przedstawiciele fauny.

Autorzy mieli również doskonale świadomość, że poprzestanie na tej nowalijce byłoby jednak dla graczy wysoce niesatysfakcjonujące. W konsekwencji wzbogacili oni podstawową produkcję również o nowy mechanizm dyplomacji. Tym razem bowiem prowadzenie jakichkolwiek akcji w tej materii wymagają uprzedniego zgromadzenia nowego rodzaju „waluty”, a mianowicie tzw. kapitału społecznego. Szczerze? Jest to kompletne dziwactwo, niemające wiele wspólnego z rzeczywistością.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
25.02.2019 | tenshi_chan » DLC, które dodało do Beyond Earth drugie pół gry i
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję