Robin Hood: Legenda Sherwood

Robin Hood: Legenda Sherwood
Sztab VVeteranów
Tytuł: Robin Hood: Legenda Sherwood
Producent: Spellbound
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2003-02-12
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 78% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Robin Hood: Legenda Sherwood Screen 1 Robin Hood: Legenda Sherwood Screen 2 Robin Hood: Legenda Sherwood Screen 3
Robin Hood: Legenda Sherwood jest grą stworzoną przez ludzi ze Spellbound, odpowiedzialnych m.in. za Commandos i Desperados. Znają się więc oni na tworzeniu gier taktycznych z licznymi elementami zręcznościowymi. Tym razem jednak akcja dzieje się w XII-wiecznej Anglii, gdy to Król Ryszard Lwie Serce wyruszył na krucjatę, a podły książę Jan i Szeryf z Nottingham zajęli jego miejsce. Na szczęście Robin Hood powraca do Anglii i postanawia zająć się niegodziwcami oraz uzbierać pieniądze potrzebne do wykupienia Ryszarda z niewoli.
By jednak tego dokonać gracz musi poprowadzić go przez szereg misji, podczas których zdobędzie nowych sprzymierzeńców oraz bazę wypadową w Lesie Sherwood. Same misje zaś podzielić możemy na te związane z fabułą oraz zarobkowe. Pierwsze polegają głównie na podkradaniu się za dnia lub nocą do różnych zamków oraz wykonywanie określonych celów. A to uwolnimy więźnia, a to spotkamy się z piękną Marion bądź w końcu zmierzymy się z Szeryfem z Nottingham. Drugi typ misji polega na zdobywaniu funduszy czyli rabowaniu karawan wiozących złoto dla Księcia Jana.

Co ciekawe gra promuje bardziej humanitarne metody walki, a mianowicie ogłuszanie przeciwników oraz ich wiązanie. Im więcej pozostawimy po sobie ofiar śmiertelnych, tym mniej osób będzie chciało się przyłączyć do naszej wesołej kompanii. Ciekawie rozwiązano także system walki. Polega on bowiem na rysowaniu na ekranie odpowiednich kształtów myszką w celu zadania konkretnego ciosu. Sprawdza się on całkiem nieźle. Na zakończenie dodam tylko, ze każda postać potrafi robić różne rzeczy. Tak więc Robin jest mistrzem łuku, Mały John walki kijem i ogłuszania, a braciszek Tuck odwracania uwagi wroga. Wszystkie postacie uzupełniają się wzajemnie, a kombinowanie jak tu ich najlepiej użyć jest na porządku dziennym.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
22.06.2009 | Kamix » Przyznam że gra mi nie przypadła do gustu choć ja
30.05.2009 | Szymiii » Gra jest świetna mam i przeszedłem wiele razy i wr
21.11.2007 | FifiCz » Grąłem u kolegi spodobało mi się.Naprawdę wciąga.I
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 5 ŚREDNIA OCENA - 90%
Zdecydowanie jestem zwolennikiem te
Ramirez - 100%
Myślę, że Robin Hood jest grą dobrą
Tigikamil - 80%
Uwielbiam gry tego typu: dostajesz
Mikiss - 75%
Robin Hood to kolejna produkcja zes
rysiu003 - 95%
Świetna gra w której małą armią ata
Szymiii - 100%
więcej recenzji dodaj recenzję