Phoenix Point

Phoenix Point
Sztab VVeteranów
Tytuł: Phoenix Point
Producent: Snapshot Games
Dystrybutor:
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl: 2020-01-31
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Phoenix Point Screen 1 Phoenix Point Screen 2
Phoenix Point to strategia turowa.
Na grę składają się dwie sfery – taktyczna oraz strategiczna. Ta pierwsza sprowadza się do „czyszczenia” w klasycznie turowym stylu plansz z przeciwników, od czasu do czasu zadania te są urozmaicane koniecznością a to ratowania cywilów, a to po prostu przetrwania zasadzki odpowiednio długo i dotarcia do punktu ewakuacyjnego.

Plansze bynajmniej nie są ortodoksyjnie dwuwymiarowe, przeciwnie, można i należy zajmować również wyższe kondygnacje bądź swego rodzaju punkty obserwacyjno-strzeleckie. Co więcej, niemal każda z nich (właściwie chyba tylko z wyjątkiem leż przeciwników) jest wypełniona takimi czy innymi elementami nie tylko poddającym się zniszczeniu, lecz czasami wpływającymi przez to na zmniejszenie bądź zwiększenie takich obrażeń (by wskazać chociażby na klasyczne butle/skrzynie etc. z substancjami łatwopalnymi). Tak naprawdę można wymienić tu wiele, wiele detali, które sprawiają, iż rzeczone misje mogą się okazać prawdziwym polem do popisu i naprawdę warto rozważyć kolejny krok, nawet w kontekście kilku tur naprzód.

Sfera strategiczna znalazła odzwierciedlenie w mapie globu, rojącej się od lokacji, które poddają się eksploracji. Musimy więc rozwijać własną bazę i poszukiwać kolejnych dlań lokalizacji, dbać o produkcję militariów, prowadzenie badań rozwijających naszą wiedzę (i instrumentarium), nie zapominając o zachowaniu stosownej równowagi.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję