LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Patrician III Antologia

Patrician III Antologia
Sztab VVeteranów
Tytuł: Patrician III Antologia
Producent: Ascaron Software
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl: 2003-10-15
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników 13% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Patrician III Antologia Screen 1 Patrician III Antologia Screen 2 Patrician III Antologia Screen 3
Patrician III to dość ciekawa gra ekonomiczna.
W grze wcielamy się w postać patrycjusza, czyli przedstawiciela bogatej, miejskiej grupy społecznej. Oczywiście jak to zwykle bywa, z tym bogactwem to nie do końca jest tak różowo. Mamy co prawda okręt, kilku marynarzy, parę przerdzewiałych dział i słuszną sumkę, ale spójrzmy prawdzie w oczy – w mrocznym okresie średniowiecza znaczymy tyle, co nic. Mamy jednak możliwość wybicia się i to jest przyczyna, dla której opuszczamy ciepły domek dla mroźnych wiatrów bałtyckich. Aby się wybić, czyli odnieść sukces towarzyski (i nie tylko), musimy pracować w pocie czoła, w czym jednak realia ówczesnego świata niezbyt nam pomogą. Nasza działalność w grze polega na handlowaniu, tworzeniu infrastruktury produkcyjnej i produkowaniu oraz oczywiście – na walce i polityce.

Grę zaczynamy z pewną ilością gotówki oraz niewielkim okrętem, który niezbyt się nadaje do imponowania laskom, ale w zupełności wystarczy do tego, aby postawić pierwsze kroki w tzw. obrocie międzymiastowym. Pisząc „międzymiastowy” dokładnie to miałem na myśli – w grze nie interesują nas granice polityczne, zresztą korzystamy z rzeczywistego i historycznego faktu, że pewne miasta cieszą się dość dużą swobodą działania – wszak daleko jeszcze wtedy było do pełnej centralizacji, znanej nam z naszych wesołych realiów. Dość wiedzieć, że to miasta są podstawowym elementem rynku i w nich odbywa się zdecydowana większość naszych działań.

Najprostsze z nich to oczywiście handel – realizujemy tutaj zasadę „kupić tanio, sprzedać horrendalnie drogo”. Poruszając się pomiędzy kolejnymi miastami, wypełniamy ładownie okrętu tymi towarami, które są w promocjach, a sprzedajemy te, których poważnie brakuje. Towarów jest sporo – uświadczymy wśród nich takie artykuły strategiczne, jak wino i piwo oraz mniej już istotne, ale nadal ważne: narzędzia, płótno, sól, tran, drewno, ceramika, skóry, miód i tak dalej, i tak dalej. Wymieniać tego nie ma sensu, dość wspomnieć że jest w czym wybierać i – niestety – co zapamiętywać.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję