LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ogame

Ogame
Sztab VVeteranów
Tytuł: Ogame
Producent: Gameforge Productions GmbH
Dystrybutor: Gameforge Productions GmbH
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2002-10-03
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 76% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Ogame Screen 1 Ogame Screen 2 Ogame Screen 3
Ogame jest to gra „via www” (czyli taka, w która gramy tylko przy użyciu przeglądarki internetowej), która cieszy się dużą popularnością w Polsce. W grze początkowo wcielamy się we władcę jednej planety, wraz ze wzrostem siły naszego futurystycznego imperium kolonizujemy inne planety, toczymy wojny i zawieramy sojusze – typowa gra strategiczna.
W grze wedle tradycji, zaczynamy od zera, budujemy podstawowe budynki, zapewniające niezbędne surowce, po czym zaczynamy udoskonalać technologie, budować coraz to lepsze systemy obronne, produkujemy coraz to lepsze statki kosmiczne, zasilające naszą flotę. Aby umocnić naszą pozycję w galaktykach, kolonizujemy planety, zawieramy sojusze, handlujemy surowcami, toczymy wojny, a wszystko po to by zdobyć jak najwięcej punktów, co za tym idzie – zdobyć wyższe miejsce w statystykach. W grze na szczęście istnieje system, który nie pozwala atakować graczy o wiele słabszych i o wiele mocniejszych od siebie, dlatego też nie staniemy się szybko „farmą” (czyli źródłem łatwego surowca, zabieranego siłą) innego gracza.

Mamy do wyboru wiele universów (czyt. Serwerów), na chwilę obecną jest ich ponad 50 (na „polskim” Ogame), więc jest w czym wybierać, oczywiście serwery nie różnią się od siebie niczym, poza ilością graczy i ich stopniem zaawansowania.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję