LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Mount and Blade

Mount and Blade
Sztab VVeteranów
Tytuł: Mount and Blade
Producent: TaleWorlds
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategiczna/RPG
Premiera Pl: 2008-11-06
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 88% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Mount and Blade Screen 1 Mount and Blade Screen 2
Mount & Blade jest najnowszym dziełem studia TaleWorlds. Tak w zasadzie to nie najnowszym, a (jak na razie) ostatnim. M&B powstaje bowiem od dawna, autorzy zaś cały czas ulepszali swój produkt. W końcu podjęto decyzję o wypuszczeniu wersji pudełkowej oznaczonej numerem 1.010. A co w tej pudełkowej wersji znajdziemy?
Przede wszystkim ogromną porcję grywalności. Gracz wciela się tutaj w samotnego rycerza. Jedyne co wie, to że otaczający go średniowieczny świat nosi miano Calradii i podzielony jest na pięć królestw. Twórcy nie przydzielili bohaterowi żadnych konkretnych zadań. Ot, mamy przeżyć i zdobyć sławę oraz bogactwo. Jak tego dokonamy to tylko kwestia indywidualnych decyzji. Do wyboru mamy więc handel, wasalstwo bądź też pozostanie wolnym strzelcem - łowcą bandytów i najemnikiem.

Tym co w Mount&Blade urzeka najbardziej jest system walki. Zwłaszcza że walczyć możemy zarówno pieszo jak i konno. Walka konno naprawdę podnosi poziom adrenaliny. Sprawia, że trudno się od M&B oderwać. Zasługą tego stanu rzeczy jest na pewno łatwość obsługi oraz poziom trudności bitew. Dzięki niemu wygrane potyczki dają dużo satysfakcji.

Pomimo iż Mount&Blade nie zachwyca jakością oprawy gra jest jedyna w swoim rodzaju. Można ją naprawdę nazwać symulatorem średniowiecznego rycerza. Wciągającym jak bagno, z którego nie można się już wyrwać.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję