LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Magical Diary

Magical Diary
Sztab VVeteranów
Tytuł: Magical Diary
Producent: Hanako Games
Dystrybutor:
Gatunek: Strategiczna/RPG
Premiera Pl: 0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Magical Diary Screen 1 Magical Diary Screen 2
Magical Diary to przedstawiciel podgatunku gier tekstowych, choć rzecz jasna ukrytej za mangową oprawą audiowizualną.
Otóż wcielamy się w damskiego Harry’ego Pottera, który rozpoczyna edukację w szkole magii z internatem, siłą rzeczy więc zmuszonego do obcowania z innymi adeptami „czarodziejstwa”, w tym także dość dziwacznej proweniencji, chociażby demonicznej (i tu się z kolei kłania proweniencja twórców tej pozycji). Skupiamy się więc nie tylko na nauce, ale także i życiu towarzyskim, nie wyłączając umawiania się na randki, a nawet wstępowania w związki małżeńskie.

Akcja rozgrywa się niejako w tygodniowych „turach” – każdorazowo w niedzielę planujemy grafik na najbliższe pięć dni, a możemy wybierać pomiędzy szkołami pięciu rodzajów magii, gimnastyką, teorią oraz… no cóż, snem. W ten oto sposób nabijamy sobie najróżniejsze współczynniki i cała sztuka polega rzecz jasna na ich racjonalnym wyważeniu.

Żeby nie było słodko, co pewien czas stawiane są przed nami określone wyzwania, polegające np. na pokonaniu labiryntu i/lub stworzeń w nim obecnych. Atutem gry jest fakt, że właściwie każde wyzwanie można pokonać na co najmniej kilka różnych sposobów, zależnie od opanowanych umiejętności, jak też preferencji – np. wrażego stwora można ominąć z wykorzystaniem przemocy bądź nie.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję