LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Maelstrom

Maelstrom
Sztab VVeteranów
Tytuł: Maelstrom
Producent: Lesta Studios
Dystrybutor: Codemasters Software
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 58% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Maelstrom Screen 1 Maelstrom Screen 2 Maelstrom Screen 3
W roku 2040 na Ziemi, po apokaliptycznej katastrofie ekologicznej, planeta zostaje zagrożona najazdem armii Obcych. W tym zniszczonym środowisku najbardziej wartościowym minerałem staje się towar najbardziej deficytowy, czyli woda.Ta, jakże trudna, sytuacja doprowadza do rozłamu ludzkości na dwie frakcje. Od tej pory będą one musiały oddzielnie radzić sobie z zagrożeniem płynącym ze strony Obcych, jak i z zagrożeniem ze strony własnej rasy. Zwycięży ten, kto zdobędzie większą niezależność i wykaże się silniejszym instynktem przetrwania.
Tak oto w skrócie przedstawia się nam fabuła najnowszej gry Maelstrom. Na potrzeby gry wykorzystano nowoczesny engine graficzny, pozwalający generować w świecie gry efekty zapierające dech w piersiach, w tym efekty atmosferyczne oraz - bardziej niż kiedykolwiek podatne na odkształcenia - podłoże, co ma niemałe znaczenie w grach gatunku RTS. W Maelstrom, jako że właśnie woda jest jednym z najważniejszych elementów gry, programiści z KDV poszli o krok dalej, tworząc dynamic liquids system, mający za zadanie odwzorowanie zachowania cieczy w różnych warunkach, czy to podczas silnego przepływu, zamarzania, czy zanurzania. W grze występują dwa ugrupowania ludzkie oraz Obcy. The Remnants to ugrupowanie dowodzone przez eks-generała armii USA, Jamesa Buchanana. Można nazwać ich partyzantami przyszłości, ludźmi na z góry przegranej pozycji, nie dysponującymi nowoczesnymi technologiami, ani zaawansowaną taktyką bojową. Główna siła The Remnants leży za to w ich liczebności na polu walki.

The Ascension to drugie ugrupowanie ludzkie, w którego skład, w przeciwieńswie do the Remnants, wchodzi elita naukowa ludzkości. Jest ona dowodzona przez znanego i szanowanego Arlana Khana. W walce używa bezlitosnych i zaawansowanych technologicznie maszyn bojowych, będących najnowszymi odkryciami technologicznymi sztabu naukowców. Wreszcie Obcy, którzy przybyli na Ziemię w celu kolonizacji i wykorzystania surowca, jakim jest woda. Obcy, czyli The Aliens, są tajemniczą rasą. Dążą do zatapiania wszystkich obiektów znajdujących się na ich drodze, aby dotychczasowe lądy stały się podłożem basenu oceanicznego. Mięsem armatnim armii Obcych są zmutowane, siejące postrach potwory, powstałe w wyniku manipulacji kodu genetycznego. W wersji podstawowej Maelstrom będzie oferował cztery kampanie: po jednej dla każdej ze stron konfliktu oraz czwartą, finałową, w której dojdzie do ostatecznej rozgrywki. Tym wszystkim gracze będą mogli się cieszyć jesienią tego roku.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję