LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Hannibal: Vengeance of Carthage

Hannibal: Vengeance of Carthage
Sztab VVeteranów
Tytuł: Hannibal: Vengeance of Carthage
Producent: Tabula Rasa Games
Dystrybutor: -
Gatunek: Strategiczna/RPG
Premiera Pl: 0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Mande
Ocena
czytelników 86% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Hannibal: Vengeance of Carthage Screen 1 Hannibal: Vengeance of Carthage Screen 2 Hannibal: Vengeance of Carthage Screen 3
Hannibal: Vengeance of Carthage to połączenie taktycznej gry akcji z RTS\'em opartym na tle historycznym. Jak sam tytuł wskazuje, jej akcja dzieje się w czasie Drugiej Wojny Punickiej, za czasów legendarnego już Hannibala. Gracz wciela sie w historyczną postać Hannibala, przywódcy wojsk Kartaginy w wojnie przeciwko Republice Rzymskiej.
Gra przypomina serię Total War, gdyż korzysta z coraz modniejszego systemu podwójnego dowodzenia - na mapie strategicznej w trybie turowym i na mapie taktycznej w czasie rzeczywistym. W pierwszym przypadku zarządzamy przemarsze armii, zdobywamy surowce, rekrutujemy żołnierzy i zarządzamy państwem. W trybie bitwy będziemy mieć możliwość kontrolowania postaci Hannibala i jego herosów tak jak odbywa się to w grach RPG. Charakteryzują się oni również współczynnikami właściwymi dla gier tego typu i bywają bardzo pomocni w kluczowych i kryzysowych momentach bitew.

Niespodzianką jest duża szczegółowość bitwy. Gracz ma możliwość dowolnego przybliżania mapy tak, że dostrzegalne są krew i pot na ciałach żołnierzy. Na rozgrywkę wpływ mają też ukształtowanie terenu, pogoda, pora roku i punkty dowodzenia zebrane przez nasze postaci.

Do dyspozycji mamy do dziesięciu herosów pod kontrolą, 32 różne mapy terenów walki i całe tuziny rodzajów jednostek.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
27.10.2007 | Ajmdemen » Ciekawie się zapowiada, choć ze screenów wynika, ż
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję