LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V
Sztab VVeteranów
Tytuł: Grand Theft Auto V
Producent: Rockstar Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:2015-04-14
Premiera Świat:
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Producent programów dla oszustów w GTA V skazany przez sąd

Amerykański sąd wydał wyrok w sprawie producenta programów dla oszustów w GTA V, zakazując mu dalszej sprzedaży swoich produktów.
David Zipperer to Amerykanin mieszkający w stanie Georgia, który został pozwany w marcu przez wydawcę serii Grand Theft Auto, za produkcję i dystrybucję programów, takich jak Menyoo oraz Absolute. Pozwalają one na oszustwa w GTA Online, które jest wieloosobowym segmentem GTA V, oraz modyfikację zawartości gry i utrudnianie życia innym uczestnikom zabawy, Swoje straty wynikłe z tytułu działań Zipperera Take-Two wyceniło na pół miliona dolarów. Sąd federalny wydał w sprawie swój pierwszy wyrok, zakazując oskarżonemu prowadzenia dalszej sprzedaży programów. Jego podstawą było udowodnienie podejrzanemu naruszenia prawa autorskiego Take-Two.

Według sędziego, działania Zopperera ni
e tylko naruszały prawa wydawcy, ale także potencjalnie wpływały negatywnie na reputację Take-Two oraz dalszą sprzedaż gry. Wyraził on również nadzieję, że wyrok zapadły po myśli oskarżyciela zachęci go do dalszych działań, polegających na ściganiu osób i grup produkujących podobne złośliwe oprogramowanie. Taki zamiar spółka potwierdziła zresztą w wydanym oświadczeniu. Prawnik oskarżonego nie podzielił się żadnymi uwagami. Jeżeli chodzi o koszty procesowe oraz zasądzone straty, Zipperer stwierdził, że nie jest w stanie ich pokryć ponieważ pozostaje bezrobotny i nie posiada żadnych oszczędności.

Źródło:
"Ender" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję