LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V
Sztab VVeteranów
Tytuł: Grand Theft Auto V
Producent: Rockstar Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:2015-04-14
Premiera Świat:
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Odtwórca Franklina z GTA 5 był bliski rezygnacji z roli

Shawn Fonteno, odtwórca Franklina w GTA V, opisał w swojej książce sytuację, przez którą niemal zrezygnował z roli.
W 2013 roku Shawn Fonteno dał się poznać światu jako Franklin Clinton – jeden z grywalnych bohaterów w GTA V – któremu użyczył głosu.

Od dwóch tygodni w sprzedaży dostępna jest jego autobiograficzna książka, zatytułowana Game Changer: Moja podróż z ulic na wasze konsole (wolne tłumaczenie oryginalnego tytułu – Game Changer: My Journey From the Streets to Your Video Game Console). Fonteno omawia w niej swoje życie od czasów, kiedy był ulicznym gangsterem, aż po jego rolę w sukcesie GTA V.

Aktor opisuje w niej dość ciekawą sytuację, przez którą prawie zrezygnował z roli Franklina. W pierwszy dzień nagrań okazało się, że Fonteno oprócz podkładania głosu będzie musiał uczestniczyć także w sesjach motion capture. Po założeniu ciasnego stroju z czujnikami wyszło na jaw, że ten nie do końca pasował do budowy ciała aktora. Fonteno poczuł się zażenowany tym faktem, po czym natychmiast opuścił plan i wrócił do garderoby, gdzie był już gotów zrezygnować z roli. Na szczęście nim to zrobił, reżyserowi GTA V udało się przekonać go do powrotu do studia. Aby aktor mógł się zrelaksować i w pełni skupić na odgrywaniu postaci, reżyser nakazał wszystkim pracownikom wbić się w ten sam ciasny strój, który nosił Fonteno. Dzięki temu dostaliśmy jedną z bardziej pamiętnych postaci w historii serii GTA.

W niedawnym wywiadzie Fonteno przyznał, że jedną z rzeczy, które chciałby zmienić u Franklina,
jest zwiększenie poziomu jego agresji. Według aktora charakter postaci jest za mało porywczy. Jako przykład podał sławną scenę z płotem z początku gry.

Podczas pierwszej próby nagrania tej sekwencji gdy aktor grający Trevora zgodnie ze scenariuszem zaczął werbalnie obrażać Fonteno, ten nie pozostał mu dłużny. Wtedy na sali rozległ się głos: „Cięcie!”. Fonteno początkowo argumentował pracownikom Rockstar Games (twórcom gry), że bycie pasywnym w takiej sytuacji nie jest w jego stylu. Ci jednak wytłumaczyli mu, że postać odgrywana przez niego stara się wyrwać z życia na ulicach. Dlatego też scenariuszowy Franklin jest świadom, iż musi przyjąć niektóre rzeczy na klatę, by przypodobać się ludziom, którzy mogą mu w tym pomóc.

Mimo wszystko Fonteno wciąż jest przekonany, że jego bohater zasłużył przynajmniej na kilka wybuchów złości.

Warto zaznaczyć, że Fonteno to starszy kuzyn rapera o pseudonimie Young Maylay. Fanom serii GTA jest on bliżej znany jako głos CJ-a z Grand Theft Auto: San Andreas.

Niedawna aktualizacja GTA Online wprowadziła nowe misje fabularne, w których ponownie spotykamy Franklina i Lamara, a także Dr. Dre. Ich akcja rozgrywa się kilka lat po zakończeniu fabuły GTA V.

Źródło:
"Maycuzai" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję