LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V
Sztab VVeteranów
Tytuł: Grand Theft Auto V
Producent: Rockstar Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:2015-04-14
Premiera Świat:
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Kartele rekrutują przemytników w GTA Online i innych grach
Jak czytamy, już w zeszłym roku pojawiły się informacje na temat tego procederu, aczkolwiek bez mocnych dowodów. Teraz redakcja Forbesa dotarła do informacji o konkretnym przypadku. W listopadzie straż graniczna zatrzymała w stanie Arizona samochód Jeep Cherokee, w którym znaleziono 60 kilogramów metamfetaminy.

Prowadząca pojazd Alyssa Navaro zeznała, że na początku 2021 roku nawiązała znajomość z graczem każącym zwać się „George’em” (przynajmniej tak wynika z cytowanego przez Forbesa listu gończego z zeszłego tygodnia). Po jakimś czasie zaczęli rozmawiać na Snapchacie i wreszcie spotkali się na żywo w Phoenix, stolicy Arizony. George zaproponował Alyssie możliwość zarobienia do 2 tysięcy dolarów za dostarczenie sprzętu elektronicznego z Meksyku w dostarczonym przez niego pojeździe.

Taka hojna oferta powinna wzbudzić podejrzenia, zwłaszcza gdy po odesłaniu do kontaktu w Meksyku polecono Alyssie tankować tylko na określonych stacjach, a następnie przekazano ją kolejnemu „opiekunowi”. Dziewczyna zeznała, że miała wątpliwości już w drodze do Meksyku, ale – jak widać – i tak podjęła się zlecenia.

Nie był to odosobniony incydent. Już w październiku media donosiły o przypadku zrekrutowania 11-14-letnich graczy przez darmowe battle royale Garena Free Fire jako czujek kartelu w północnym Meksyku (via ABC News). Chłopców zatrzymano przed wejściem do autobusu, ale według meksykańskiej policji podobnych sytuacji było więcej. Rekruterzy mieli nawiązywać kontakty we wspomnianym module sieciowym GTA V, ale też m.in. w grach z serii Call of Duty i Gears.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Autor: 92
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję