Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V
Sztab VVeteranów
Tytuł: Grand Theft Auto V
Producent: Rockstar Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:2015-04-14
Premiera Świat:
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Grand Theft Auto V - córka byłego gangstera pozwała Rockstar North

Karen Gravano (gwiazda amerykańskiego reality show Mob Wives) oskarżyła Rockstar North o bezprawne wykorzystanie jej wizerunku w grze Grand Theft Auto V.
Kobieta złożyła pozew do sądu i żąda od dewelopera 40 milionów dolarów (20 milionów dolarów odszkodowania oraz drugie tyle za straty moralne). Karen Gravano twierdzi, że twórcy inspirowali się jej wyglądem i życiorysem podczas tworzenia postaci Antonii Bottino, która odgrywa w grze Grand Theft Auto V epizodyczną rolę. Jest ona bohaterką jednego z tzw. Przypadkowych Zdarzeń (ang. Random Events) – są to typy prostych misji uruchamianych w trakcie przejażdżki po wirtualnym mieście. Nie byłoby o czym mówić, gdyby nie to, że w grze rzeczywiście pojawiły się spore odniesienia do życia Karen Gravano.

W zadaniu „Pogrzeb” ratujemy Antonię Bottino przed niechybną śmiercią z rąk gangsterów. Bohaterka miała zostać zakopana żywcem, ale w przypadku ratunku ze strony gracza
opowiada mu swoją historię. Okazuje się wówczas, że Antonia Bottino jest córką byłego gangstera Sammy’ego Bottino, który wycofał się z przestępczej działalności i w ramach ugody został objęty programem ochrony świadków.

Antonię Bottino i Karen Gravano łączy nie tylko podobieństwo fizyczne (sami możecie to ocenić oglądając zdjęcie widoczne w tej wiadomości), ale także historia życia. Ojciec Karen Gravano wprawdzie nazywał się Salvator Gravano, ale w przestępczym światku był znany jako Sammy the Bull, podczas gdy wirtualny ojciec z gry to Sammy Bottino. W dodatku Salvator Gravano również wycofał się ze swojej działalności i został świadkiem koronnym.

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję