LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V
Sztab VVeteranów
Tytuł: Grand Theft Auto V
Producent: Rockstar Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:2015-04-14
Premiera Świat:
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

GTA 6 nie jest potrzebne Take-Two, bo GTA 5 wciąż zarabia miliony

Firma Take-Two Interactive udostępniła raport z wynikami finansowymi za pierwszy kwartał tego roku, jak również zestawienie za miniony rok rozliczeniowy, czyli okres od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r.
W raporcie nie mogło zabraknąć wyników GTA 5. Sprzedaż Grand Theft Auto V przekroczyła 165 mln egzemplarzy. Oznacza to, że od poprzedniego kwartalnego raportu sprzedano dodatkowych 5 mln sztuk gry.

Ten imponujący wynik jest jednak trochę rozczarowujący. Wyniki GTA 5 od dłuższego czasu rosną o 5 mln co kwartał, ale tym razem niektórzy analitycy spodziewali się większego skoku z powodu premiery wersji na PlayStation 5 i Xboksa Series X/S.

GTA 5 to największy przebój firmy, ale nie jedyny.

Sprzedaż NBA 2K22 przekroczyła 10 mln egzemplarzy, co oznacza, że gra radzi sobie trochę lepiej niż poprzednia odsłona cyklu w analogicznym okresie od premiery.

W pierwszym kwartale tego roku Red Dead Redemption 2 znalazło dodatkowy milion nabywców, dzięki czemu sprzedaż gry sięgnęła 44 mln sztuk.

W przypadku WWE 2K22 nie podano konkretnych liczb, ale poinformowano, że w pierwszych czterech tygodniach od premiery gr
a radziła sobie znacznie lepiej niż dwie poprzednie odsłony cyklu.

Firma jest również zadowolona z wyników Tiny Tina's Wonderlands. Tu również nie podzielono się konkretami, ale gra była najlepszym debiutem nowej serii Take-Two od wielu lat. Co ciekawe, prawie 30% nabywców produkcji wcześniej nie grało w żadną odsłonę marki Borderlands.

Gry Take-Two sprzedają się wyśmienicie, ale w raporcie finansowym znalazły się również negatywne informacje. Przychody wydawcy cały czas rosną, ale zanotowano za to spadki w zyskach. W pierwszym kwartale 2022 roku przychody wyniosły 930 mln dolarów (wzrost o 11%), a zyski – 111 mln (spadek o 49%). W okresie 1.04.2021-31.03.2022 przychody wyniosły 3,51 mld dolarów (wzrost o 4%), a zyski – 418 mln dolarów (spadek o 29%).

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję