LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V
Sztab VVeteranów
Tytuł: Grand Theft Auto V
Producent: Rockstar Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:2015-04-14
Premiera Świat:
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

GTA 5 nie przestaje się sprzedawać; T2 podało szalone wyniki

Firma Take-Two Interactive udostępniła nowy raport finansowy.
Wydawca tradycyjnie pochwalił się zaktualizowanymi wynikami sprzedaży poszczególnych gier. Dowiedzieliśmy się, że Grand Theft Auto V rozeszło się już w ponad 150 mln egzemplarzy. Z kolei sprzedaż całej marki przekroczyła 350 mln egz.

Trzy miesiące temu chwalono się 145 milionami egz., a pół roku temu – 140 mln. GTA 5 od dłuższego czasu sprzedaje się więc w tempie ok. 5 milionów egzemplarzy na kwartał. Taki wynik byłby imponujący nawet dla nowej gry, a mowa tu przecież o pozycji, która w przyszłym miesiącu będzie obchodziła ósme urodziny.

Studiu Rockstar Games udało się stworzyć prawdziwy fenomen, który nie znika z list bestsellerów. Grand Theft Auto V znalazło się np. wśród dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na Steamie w ubiegłym tygodniu.

Dobra pa
ssa produkcji szybko się nie skończy. Twórcy pracują nad nową zawartością do GTA Online, a 11 listopada tego roku ma się ukazać wersja GTA 5 na PS5 i Xboksa Series X/S. Prezes Take-Two Interactive Strauss Zelnick jest przekonany, że gra okaże się hitem także na nowej generacji konsol. Obiecuje również, że będzie to coś więcej niż prosty port.

Wydawca pochwalił się również, że Red Dead Redemption 2 rozeszło się w 38 mln egzemplarzy. Obecnie gra sprzedaje się w tempie ok. miliona egzemplarzy na kwartał. RDR2 i RDR1 łącznie znalazły już 60 mln nabywców. Do tego wyniku nie wlicza się Red Dead Revolver.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję