Europa Universalis 3: In Nomine

Europa Universalis 3: In Nomine
Sztab VVeteranów
Tytuł: Europa Universalis 3: In Nomine
Producent: Paradox Interactive
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl: 2008-11-21
Premiera Świat:
Autor: Mande
Ocena
czytelników 86% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 95 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Europa Universalis 3: In Nomine Screen 1 Europa Universalis 3: In Nomine Screen 2 Europa Universalis 3: In Nomine Screen 3
In Nomine to drugi dodatek do znakomitej gry strategicznej Europa Universalis 3. Do uruchomienia potrzeba podstawowej wersji gry.
Dodatek wprowadza kilka znacznych zmian i usprawnień w grze. Są to m.in.:

- rozszerzenie przedziału czasowego

Dodatek Napoleon's Ambition wprowadził możliwość gry w czasach napoleońskich; In Nomine cofa gracza do schyłku średniowiecza - grę można teraz rozpocząć już w roku 1399. Wiąże się z tym znacząco przebudowana i usprawniona rozgrywka.

- wprowadzenie systemu misji

Jest to cześciowy powrót do pomysłu z pierwszej cześci serii; teraz gracz ma do wypełnienia różnorakie misje na rzecz państwa - zadania mogą polegać na przykład na pobiciu określonych ziem czy też na wybudowaniu określonego budynku. Za zrealizowanie misji przyznawane są nagrody, za niepowodzenie gracz dostaje karę. Zarówno jedno jak i drugie są raczej symboliczne i nie powinny psuć zabawy tym, którzy sobie nie przepadają za narzucaniem z góry celów. Dla wszystkich innych jest to znakomity sposób na uniknięcie liniowości w grze.

- system decyzji

Jest to zupełna innowacja, która okazała się wielkim sukcesem i uzupełnieniem systemu zdarzeń. Gracz moze podejmować róznorakie decyzje na poziomie prowincji i całego państwa. Po spełnieniu pewnych warunków (ukrytych) pojawia się w interjsie gry dana decyzja; aby mozna było ją zatwierdzić, należy wypełnić określone (jawne) kryteria. w ten sposób można m.in. zjednoczyć Wyspy Brytyjskie w Wielką Brytanię, czy wprowadzić Liberum Veto.

- ulepszony mechanizm buntów

Teraz bunty mozna rozróżnić ze względu na motywację i charakter zrywu. Są bunty niepodległościowe, chłopskie, religijne i mnóstwo innych. Każdy bunt ma inne cele i możliwości działania. Ponadto z buntownikami można negocjować.

- przebudowany system religijny

W tym dodatku zniknęły tradycyjne suwaki tolerancji religijnej; zastąpiono je bardziej realistycznym systemem decyzji religijnych. Poza tym wzmocniono pozycję papiestwa - państwo kotrolujące Kurię moze teraz ekskomunikować (pod pewnymi warunkami) inne państwa oraz ogłaszać w imieniu papieża krucjaty przeciw niewiernym.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję