LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Battlefront

Battlefront
Sztab VVeteranów
Tytuł: Battlefront
Producent: Strategic Studies Group
Dystrybutor: -
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl: 0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Mande
Ocena
czytelników 27% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Battlefront Screen 1 Battlefront Screen 2 Battlefront Screen 3
Battlefront jest to strategia turowa, wykonana w systemie dwuwymiarowym. Głównym ekranem gry jest mapa terenu podzielona na sześciokątne pola (heksy). Na jednym polu mogą przebywać maksymalnie 4 jednostki (zauważalne podobieństwo z Decisive Battles). Sam styl gry jest typowy dla gier turowych.
Można swobodnie przełączać się między batalionami, szybko i prosto planować bitwy oraz otrzymywać kompleksowe informacje o oddziałach. Silnik gry, choć podobny do wielu innych produkcji, został stworzony od podstaw i równie dobrze radzi sobie z dużymi bitwami, jak i z mniejszymi potyczkami.

Ciekawym motywem jest to, że sam gracz decyduje gdzie umieścić rezerwy z uzupełnień – wróg do ostatniej chwili nie będzie pewien, gdzie przeciwnik wzmocni swoje siły. Jest wiele możliwości otrzymania uzupełnień. Jedna z nich to odbudowa rozbitych jednostek. Istnieje możliwość zebrania pokonanego oddziału, dozbrojenia i uzupełnienia go, po czym wysłania na front. Ponadto jednostki zaatakowane przez artylerię nie będą stać bezczynnie i liczyć strat, a ruszą na życzenie gracza do kontrataku, by zniszczyć wrogie oddziały.

Jeśli gracz woli grać według zasad wytyczonych przez niego samego, do jego dyspozycji programiści oddają kompleksowy edytor scenariuszy. Przy jego pomocy możemy zmieniać właściwości istniejących scenariuszy, tworzyć nowe i implementować sztuczną inteligencję (AI).
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję