LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Battlefield 1942

Battlefield 1942
Sztab VVeteranów
Tytuł: Battlefield 1942
Producent: Digital Illusions
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: FPS
Premiera Pl: 2002-09-25
Premiera Świat:
Autor: Kremuwa
Ocena
czytelników 79% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Battlefield 1942 Screen 1 Battlefield 1942 Screen 2 Battlefield 1942 Screen 3
W Battlefield 1942 grę rozpoczynamy od wyboru strony konfliktu – Axis (naziści) lub Allied (Amerykanie). Po wybraniu nacji przechodzimy do ekranu, na którym decydujemy, jakim rodzajem jednostki będziemy grać. Do wyboru mamy piechura, czołgistę, dowódcę niszczyciela, pilota myśliwca i lekarza.
Nie ma co ukrywać, że Battlefield 1942 został wymyślony i napisany do rozgrywek online. W Internecie lub sieci lokalnej możemy się spotkać aż w 64 osoby! System klas postaci wymusza współpracę całej drużyny – tylko to pozwoli przetrwać na jednej z 16 bardzo zróżnicowanych lokacji.

Nie jesteśmy skazani na chodzenie piechotą – możemy wykorzystać wiele maszyn (35), aby skrócić sobie drogę. Zaliczają się do nich wszelkie auta, pojazdy większego kalibru, czołgi samoloty i...spadochron. Pojazdy w grze mają wielki potencjał taktyczny – możemy na przykład polecieć myśliwcem nad bazę wroga i, z użyciem spadochronu, wylądować na dachu jego „bazy”. Stąd już prosta droga do uśmiercenia kilkunastu jednostek przeciwnika.

W Battlefield 1942 ujrzymy bardzo dobre animacje - zastrzelony żołnierz obsługujący ckm osuwa się i zwisa na nim. Jeśli dobrze przycelujemy w samolot, odstrzelimy mu skrzydło. Pocisk artyleryjski, spadający blisko barki, kołysze ją i odsuwa o kilka metrów, a żołnierz, który wbiegnie na wybuchający granat zostaje wyrzucony w powietrze i realistycznie macha rękami.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
05.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję