LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Armies of Exigo

Armies of Exigo
Sztab VVeteranów
Tytuł: Armies of Exigo
Producent: Black Hole Games
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2004-12-10
Premiera Świat:
Autor: Kremuwa
Ocena
czytelników 86% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Armies of Exigo Screen 1 Armies of Exigo Screen 2 Armies of Exigo Screen 3
Armies of Exigo przedstawia konflikt, rozgrywający się w świecie fantasy, w którym od lat zmagają się ze sobą dwie frakcje – Imperium i Bestie. Nagle przychodzi czas na złożenie broni, bo oto nadchodzi wspólny wróg, który chce zdobyć kryształ, dający mu nadzwyczajną siłę - Heart of Void. To Upadli, którzy wychodzą...spod ziemi.
W grze kierujemy trzema frakcjami. Pierwszą z nich jest IMPERIUM, które zrzesza elfy, ludzi i magów pod jednym sztandarem dobra. BESTIE posiadają w swoich szeregach trolle, ogry, oraz rasę człeko-jaszczurów. Trzecią stroną są UPADLI. Ich przedstawicielami są kreatury takie jak mroczne elfy, upadli rycerze i stwory ciemności. Wszystkie będą miały inny system zarządzania surowcami i jednostkami.

Aby zdobyć przewagę nad nieprzyjacielem, nie wystarczy walka na powierzchni ziemi – musimy udać się również pod jej powierzchnię. Możemy to zrobić dzięki dwupoziomowej mapie. Każda frakcja przenosi się w inny sposób (Imperium przechodzi przez specjalne szyby, Bestie wykorzystują potrafiące się przemieszczać między wymiarami Demony, a Upadli robaki).

Trójwymiarowy engine graficzny odpowiada za bardzo ładną, dopracowaną w każdym szczególe grafikę. To on również generuje dla nas starcia, w których udział może wziąć po 200 jednostek w każdej ze stron.

Armies of Exigo charakteryzuje się dużą interaktywnością otoczenia. Możemy odgrodzić się od nieprzyjaciela niszcząc mosty, zalać jego tereny demolując tamy, a także sprowadzać na oponenta wszelakiego rodzaju lawiny - zaczynając od błota, na lawie i magmie kończąc.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję