LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Anno 1503: The New World

Anno 1503: The New World
Sztab VVeteranów
Tytuł: Anno 1503: The New World
Producent: Sunflowers Interactive
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2003-04-29
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 82% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Anno 1503: The New World Screen 1 Anno 1503: The New World Screen 2 Anno 1503: The New World Screen 3
ANNO 1503: The New World jest kolejną grą ekonomiczną z serii ANNO. Jest to chyba najlepsza seria gier ekonomicznych. Rozrywka polega na stworzeniu osady, na jednej z wysp nowego świata.
Z czasem, gdy osada będzie się rozrastać, wraz z rozwojem etnicznym naszego miasta, będą wzrastały wymagania mieszkańców jak i ich liczba, oraz będą nam udostępniane coraz to nowe budynki (im bardziej rozwinięte nasze społeczeństwo, tym więcej budynków możemy postawić). Na początku nasi podwładni mają status pionierów, a później status ten ciągle wzrasta (wraz z wymaganiami naszej ludności). Tak, więc w tej grze nie ma skomplikowanej fabuły – po prostu rozbudowujemy swoje miasto i dbamy o jego mieszkańców.

Jeśli uważaliście, że w ANNO 1603 jest budynków dużo, to tutaj jest jeszcze lepiej! Możemy stawiać farmy, zagrody bydła poprzez kopalnie i bazary, aż po szkoły i browary. W zakładce budowania ujrzymy następujące opcje: budynki, place i drogi, farmy i plantacje, kopalnie i zakłady, budowle nadbrzeżne, warsztaty, instalacje wojskowe. Sami osądźcie czyż nie jest tego dużo? A przecież wymieniłem TYLKO kategorie, w których znajduje się jeszcze mnóstwo budynków. W grze bardzo rozwinięty jest bardzo dobrze wątek ekonomiczny, tzn. możemy handlować z kupcami, innymi miastami (także rywala), zakładać kolonie, wyznaczać szlaki handlowe itp. Również w Anno 1603 było prawie tak samo. Bez dwóch zdań: jest to rdzeń gry i jeśli zubożyć by tej aspekt, to gra byłaby tylko średnią, jeśli nie mało znaczącą pozycją.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję