LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sztab VVeteranów
Tytuł:
Producent:
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:
Premiera Świat:
Autor: PiTeReG
Ocena
czytelników GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI % procent

Wyższość Gier Strategicznych Nad Innymi Gatunkami

Wyższość gier strategicznych nad innymi gatunkamiKażdy z nas ma swój ulubiony gatunek gier. Mi, jak i zapewne Tobie ;), najbardziej odpowiadają gry strategiczne. IMO strategie są najlepszym rodzajem gier, jaki Świat kiedykolwiek ujrzał. Strategie RULEZ!!! :) Są jednak tacy, którzy mają inne zdanie (heretycy ;)). Wkrótce zostaną oni potępieni i wtrąceni do otchłani piekielnych ;). Ich dusze nie są jednak jeszcze stracone, mają szansę się nawrócić. Wystarczy tylko przeczytać niżej napisane punkty, nauczyć się ich wzorowo recytować i chodzić po domach przekonując niewiernych o wyższości gier strategicznych nad innymi gatunkami :P

I
Sztab VVeteranów bardzo lubi strategie. Kiedy jego członkowie podbiją Świat, co jest nieuniknione, życie strategów na całej Ziemi polepszy się w dużym stopniu, a same gry strategiczne będą uwielbiane przez miliardy ludzi.

II
Jedną z najstarszych gier strategicznych są szachy. Na czym one polegają, każdy chyba wie. Mimo swych lat gra jest nadal bardzo wciągająca i nie ma sobie równych. Zresztą, co ja będę się produkował :), przytoczę fragment wywiadu z MAO (jest na sztabowej stronie). ACHTUNG, ACHTUNG, te słowa powiedział (napisał?) sam Marszałek :) Szachy w swoim czasie były dla mnie drugą "religią". Nie znam takiej drugiej gry, która pozwalałaby na trening naszych szarych komórek, uczyła logicznego myślenia, czy też zmuszała do wczucia się w psychikę naszego przeciwnika i przewidywania jego kolejnych posunięć.

III
KAŻDY gatunek gry zawiera jakieś elementy strategiczne. Na przykład w każdej grze trzeba obrać sobie jakąś strategię działania, taktykę. Czasem jest ona bardzo prosta, nieskom
plikowana. Czasem nawet jest wybierana przez nas nieświadomie, nie zastanawiamy się nad nią ani chwili i w ogóle nie wiemy, że ją wybraliśmy :) Zawsze jest ona jednak elementem strategicznym :).

IV
Strategie bardzo dobrze uczą oceniać sytuację oraz podejmować szybkie i DOBRE decyzje. Dzięki strategiom nasze szare komórki mają wreszcie jakieś porządne zajęcie ;)

V
Nie ma dwóch takich samych partii (meczów?) w grze strategicznej. Każda partia różni się od drugiej kilkoma rzeczami. Z tego wynika, że grając w grę strategiczną nie można się nudzić :)

VI
Z gier strategicznych można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy dotyczących historii a także wielu innych dziedzin, dzięki czemu można "błyszczeć" np. w szkole.

VII
Strategie są lepsze od innych gatunków gier, ponieważ JA i MAO tak uważamy :PPP

VIII
A kto tak nie uważa??? :P Jeśli znajdzie się taka osoba, to niech napisze maila na pitereg@wp.pl (ja wcale nie chcę takiej osobie wysłać wąglika w załączniku ;)).

IX
W grze strategicznej można wcielić się np. w jakiegoś znanego wodza i zobaczyć, jak to jest rządzić ludĽmi i wpływać na losy świata :)

Mógłbym oczywiście wymienić jeszcze kilka (tysięcy ;)) powodów, dla których strategie są lepsze od innych gatunków, ale moim zdaniem te, które napisałem wyżej w zupełności wystarczą do przekonania "zbłądzonej owieczki" :) Tak, wykujcie się ich "na blachę" i nawracajcie ludzi ;)

PiTeReG
pitereg@wp.pl

Wyższość gier strategicznych nad innymi gatunkamiAutor: PiTeReG
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.08.2022 | m237 » "Matilda II - twardy orzech" Zdjęcie przedstawiają
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję