LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sztab VVeteranów
Tytuł:
Producent:
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI % procent

Nowe tytuły z Kolekcji Klasyki

Niedawno miała miejsce premiera kolejnej fali tytułów z serii Kolekcji Klasyki. Firma Cenega (a dokładniej to Piotr Fronczewski) ogłasza wszem i wobec, że są to „najchętniej kupowane gry komputerowe w Polsce”. I przyznam szczerze, że nie mam do tego stwierdzenia większych zastrzeżeń bowiem najnowsze tytuły Kolekcji prezentują się całkiem apetycznie. Od 19 października w Kolekcji Klasyki znalazły się więc następujące tytuły:
nowe-tytuly-z-kolekcji-klasyki-2447-1.jpg 1Blitzkrieg 2: Złota Edycja

Blitzkrieg 2 to sequel znanej strategii czasu rzeczywistego. Akcja osadzona jest w czasie II wojny światowej. Gracz wciela się w dowódcę jednej ze stron konfliktu (USA, Wielka Brytania, Niemcy i ZSSR). Grę cechuje rozbudowana kampania, misje posiadają cele główne (konieczne do rozwoju fabuły) i poboczne (ułatwiające walkę na kolejnych etapach). Dowódca przemierza prawie cały szlak bitew drugiej wojny – Francja, Afryka Płn., Filipiny, Kursk – te wszystkie lokacje są nieobce miłośnikom realiów drugowojennych. Do dyspozycji gracza oddano ponad 200 jednostek – od piechoty, poprzez pojazdy lekkie i artylerię po czołgi, statki i samoloty. A dodatek Upadek Rzeszy wprowadza ich jeszcze więcej! Gra zdobyła rzeszę fanów za sprawą ładnej, w pełni trójwymiarowej grafiki, wysokiego AI oponentów i świetnego trybu multiplayer.

W pakiecie znajdziemy: grę Blitzkrieg 2 oraz dodatek do niej czyli Upadek Rzeszy.

Hearts of Iron 2: Platynowa Edycja

W czasach, gdy ludzkość wciąż otrząsała się z wojny, która miała zakończyć wszystkie wojny, jej przywódcy i generałowie przygotowywali się na kolejne zmagania. Świat znów staje na krawędzi wojny światowej... W grze Hearts of Iron 2 to gracz jest głównodowodzącym wybranego narodu w czasie ogólnoświatowego chaosu drugiej wojny. W czasach, w których wiatr historii wiał najmocniej stajemy się elementem walki pomiędzy demokracją, komunizmem i faszyzmem. Bierzemy udział w bitwach, które zdecydowały o losie całego świata. Aby zapewnić pokój – gotuj się do wojny! Doomsday to pierwszy dodatek, w którym gracz staje przed możliwością przedłużenia konfliktu aż do roku 1953. Armageddon zaś to małe rozszerzenie nigdy wcześniej nie wydawane w Polsce, które wprowadza do rozgrywki alternatywne zakończenia konfliktu.

W pakiecie znajdziemy: grę Hearts of
Iron 2 oraz dodatek Doomsday wraz z rozszerzeniem Armagedon.

Silent Hunter 3

Silent Hunter 3 to kolejna część bardzo dobrego symulatora łodzi podwodnej. Wcielamy się w nim w kapitana zabójczego U–Boota, który wykonuje niebezpieczne misje na Atlantyku. Trzecia część „płynie” z zupełnie nowym silnikiem graficznym, zaawansowanym systemem komend dla załogi, jeszcze bardziej realistyczną akcją i atmosferą prosto z filmów o asach walk podwodnych z czasów drugiej wojny światowej – to cechy charakterystyczne tej gry. Silent Hunter 3 to prawdziwy as wśród symulatorów okrętu podwodnego. Trzecia część słynnej serii zawiera tryb kampanii, pojedynczego patrolu, misji historycznej i tryb gry wieloosobowej. Zaimplementowano również specjalny edytor misji, który pozwala graczowi dostosować rozgrywkę do własnych preferencji. Niezależnie od tego, czy będziesz polować na niszczyciele, czy chować się pod wodą przed bombami głębinowymi, za każdym razem będziesz się czuł jak prawdziwy kapitan okrętu wojennego. Spektakularna grafika, opcje gry wieloosobowej i trzymające w napięciu misje tworzą naprawdę wyjątkową mieszankę.

Sacred: Złota Edycja

Sacred to całkiem spora gra RPG należąca do podgatunku Hack & Slash. Gracz zwiedza ogromny i niesamowity świat fantasy, gdzie czeka na niego epicka fabuła oraz cała masa ciekawych zadań pobocznych do wykonania. Świat Sacred – Arkania – jest naprawdę rozległy. Gwarantuje on niespotykaną dotąd wolność poruszania się i eksploracji. Złota Edycja Sacred zawiera oprócz wersji podstawowej dodatek Podziemia, który rozszerza świat Arkanii o ponad 1/3! Gracz wybiera jednego z 7 dostępnych bohaterów, z których każdy posiada własną charakterystykę, styl walki i umiejętności. Klasycy gatunku mogą wybrać standardowe klasy postaci – maga lub leśnej elfki – podczas gdy gracze poszukujący nowych rozwiązań z chęcią wcinowe-tytuly-z-kolekcji-klasyki-2447-2.jpg 2elą się w postać gladiatora czy mrocznego elfa. Na prawdziwych rewolucjonistów czekają Serafia – mistyczni Aniołowie i Wampirzyce – które siłę czerpią z krwi wysysanej wrogom. Akcja jest szybka i krwawa, a eksplorowanie ogromnego świata zajmuje sporo czasu. A gdy już uporamy się z fabułą, zawsze możemy powalczyć w Internecie z żywymi przeciwnikami. Sacred to niewątpliwa gratka dla wszystkich fanów RPG.

W pakiecie znajdziemy: grę Sacred oraz dodatek Podziemia

The Bard’s Tale

The Bard’s Tale to prawdziwa perełka wśród gier RPG. Gracz wciela się w postać cynicznego barda, który zamiast ratować świat woli zabawy z niewiastami i hulanki do samego rana. Zostaje jednak wybrany do wypełnienia pewnej misji, oczywiście za sowitą nagrodą. Gracz prowadzi więc swojego bohatera (który potrafi grając na swej lutni przywoływać sprzymierzeńców) przez pełen niebezpieczeństw świat. Spotyka na swej drodze przeróżne zabawne postacie, a dialogi prowadzone przez herosa potrafią wywołać nieoczekiwany wybuch śmiechu. Gra jest naprawdę zabawna. Wyśmiewa wyświechtane standardy RPG jak ratowanie świata czy śpieszenie na odsiecz księżniczkom. Polska wersja językowa jest naprawdę bardzo dobra. Pełne humoru piosenki i zaczepne teksty narratora potrafią rozweselić gracza. The Bard’s Tale jest więc ciekawą odskocznią od codziennego, „poważnego” ratowania świata.
Ponadto dla fanów na płycie jako bonus, znajdziemy trzy poprzednie części tej doskonałej gry dostosowane do działania pod systemem Windows XP oraz polskie piosenki w formacie mp3 i tapety.

Jak widać po powyższym zestawie dopieszczeni zostali przede wszystkim miłośnicy drugowojennych strategii. Niemniej jednak również fani symulatorów i gier RPG (zwłaszcza tych nietypowych) powinni znaleźć coś dla siebie. A biorąc pod uwagę fakt, że każda z gier kosztuje teraz tylko 25 złotych jest to doskonała okazja do uzupełnienia swojej domowej kolekcji.

Autor: Tigikamil
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.08.2022 | m237 » "Matilda II - twardy orzech" Zdjęcie przedstawiają
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję