LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Dungeon Alchemist

Dungeon Alchemist
Sztab VVeteranów
Tytuł: Dungeon Alchemist
Producent: Briganti
Dystrybutor:
Gatunek: symulator
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Dungeon Alchemist

Dungeon Alchemist to narzędzie do tworzenia map, które może ułatwić wielu ludziom życie. W dodatku narzędzie jest tak banalnie proste w obsłudze, że byle laik będzie w stanie stworzyć przepiękną krainę. Ogranicza jedynie wyobraźnia.
dungeon-alchemist-budujemy-swoje-lochy-26050-1.jpg 1W zasadzie od razu po instalacji programu możemy działać - klikamy na utworzenie domyślnej mapy, możemy wybrać krajobraz, czy chcemy z wodą czy bez, jeśli tak to jaką itd. Edytowanie terenu jest możliwe, ale nadal ciut mniej intuicyjne i trudniejsze, niż tworzenie budynków, bowiem stworzenie pokoiku to w zasadzie 2 kliki. Wybieramy co to ma być za pokoik, czy dom, czy loch, czy zamek, jaka część tegoż budynku i zaznaczamy obszar jak duży ma być. Program aut
omatycznie tworzy ściany, drzwi, okna, a nawet trochę wstępnych przedmiotów, aby pokój prezentował się tym, czym jest. Wiadomo, że sala tronowa musi mieć tron, a biblioteka książki. Możemy też tworzyć elementy zewnętrzne, albo dokończyć dekorowanie stworzonych już pokoi - a do tego jest naprawdę dużo obiektów. Od obrazów, po gotowe potrawy na stoły, czy elementy stricte fantastyczne jak głowy smoka, narzędzia tortur.

W dodatku działa jak błyskawica, a obiektów możliwych do dodania jest mdungeon-alchemist-budujemy-swoje-lochy-26050-2.jpg 2ultum, można dekorować swoje lochy niczym domek w Simsach.

Problemem na razie jest małe wsparcie dla dużych map. Narzędzie nas informuje że specjalizuje się w małych przestrzeniach, a domyślnie ustawione jest na naprawdę małą powierzchnię wystarczając na bardziej okazały dom. Nie ma tam miejsca na zamki czy wioski. Generator map z wodą też nie radzi sobie najlepiej bo np, losuje mapę gdzie 95% to jezioro i mamy jednie skrawek ziemi do zabudowania. Jednakże wszystkie to rzeczy są zdecydowanie do wyrobienia w późniejszym czasie.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję