Songs Of Silence

Songs Of Silence
Sztab VVeteranów
Tytuł: Songs Of Silence
Producent: Chimera Entertainment
Dystrybutor:
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: FaultyGear
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Cisza konsternacji na polu bitwy

Wraz z dniem 4.06.2024 Songs of Silence trafiło do sprzedaży w formie Wczesnego Dostępu. Choć gra przywodzi na myśl nieśmiertelne „Hirołsy”, nie da się ukryć, iż ma ona pewną fundamentalną wadę, która czyni ją w moim rozumieniu czymś raczej mało atrakcyjnym dla fanów strategii turowych, nawet tych mniej zanurzonych w tym gatunku.
cisza-konsternacji-na-polu-bitwy-28322-1.jpg 1Problemem jest brak kontroli. Kontrola jest czymś kluczowym w strategiach - dopracowywanie naszych metod działania co do joty, przemyślany rozwój i przemieszczanie jednostek, to coś co leży u podstaw większości strategii, nie tylko turowych ale tych czasu rzeczywistego, a nawet tych w których aspekt armii się nie pojawia. Zwłaszcza fani turówek liczą na to, że będą mogli planować swoje ruchy, działając niczym w nieco pokomplikowanej wersji szachów.

Dlatego więc Song of Silence w mojej opin
ii wykłada się poważnie już w przedbiegach? Gra reklamuje się jako strategia 4X, ale ma naprawdę malutko wspólnego z tym terminem. Auto-battlerowy aspekt walk, z niewielkim wpływem gracza na rozgrywkę (zagrywanie kart raz na jakiś czas to strasznie mało…), działa na mnie po prostu frustrująco. Nie można poruszać jednostkami, nie można wybierać im celów, a w dodatku działają one samodzielnie w sposób, który bywa po prostu wkurzajacy – nasz wkład w potyczkę przypomina w większości krzyczenie na telewizor w czasie oglądania meczu, zwłaszcza gdy cisza-konsternacji-na-polu-bitwy-28322-2.jpg 2czekamy na powoli ładujące się karty umiejętności.

Nie da się ukryć, że oprawa gry (i wizualna, i dźwiękowa) jest cudowna, co sprawia że chciałoby się zobaczyć jej sukces. Potrzebujemy trochę takiego nowego Heroes, który robiłby coś nowego i w dodatku wyglądał atrakcyjnie dla nowych graczy. Niestety, Songs of Silence obrało drogę przypominającą niestety gry mobilne. Oparcie tak dużego aspektu jak bitwy na automatyce niestety nie jest czymś, w naprawie czego pomoże okres Early Access. Choć, oczywiście, mogę się mylić – co w tym wypadku byłoby bardzo mile widziane.

Autor: FaultyGear
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję