GRY LOGICZNE
Darmowe gry logiczne
NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ
136713 224 KB Kulki
83915 1,9 MB Kulki 3D
56073 1,34 MB Maga Kulki
41599 1,35 MB Klikacz
Sortuj według:
PEŁNA LISTA GIER
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ/OPIS
Oh no! More Lemmings! Ogromny sukces gry "Lemmings" sprawił, że nie trzeba było długo czekać na kolejną część przygód niesfornych zwierzątek. Producenci nie wprowadzili w zasadzie żadnych zmian w obsłudze programu, co wcale nie oznacza, że poszli na łatwiznę. W tej grze otrzymujesz kolejną dawkę wspaniałej zabawy na stu bardzo pomysłowo zaprojektowanych planszach. Tym razem są one podzielone na pięć stopni trudności (Tame, Crazy, Wild, Wicked, Havoc). Podobnie jak w pierwszej części gry plansze o najniższym stopniu trudności pomyślane są jako pomoc w nauce obsługi programu. Czynności, jakie mogą wykonywać lemingi są wyróżnione w formie ikonek w dolnej części ekranu. Po zaznaczeniu którejś z czynności wybierasz leminga do jej wykonania, a małe stworzonko tak szybko, jak to tylko będzie możliwe zabierze się do roboty. Lemingi potrafią drążyć kilka rodzajów korytarzy, opadać swobodnie na parasolce, budować schody lub wspinać się na pionowe ściany. Dzięki zablokowaniu przejścia, jeden bohaterski leming może uratować od niechybnej zguby wielu swoich braci, a kiedy zajdzie potrzeba, poświęca życie, aby utorować drogę innym. Podobnie jak w poprzedniej części, po ukończeniu planszy otrzymujesz kody do następnej. "Oh No! More Lemmings" jest programem adresowanym do wszystkich użytkowników komputerów, którym bez względu na wiek, płeć, pochodzenie społeczne, czy przekonania religijne potrafi zapewnić bardzo dużo dobrej zabawy.
ściągnij
3094 0,36 MB
The Incredible Machine Legenda gatunku! Banalnie proste zasady, niestarzejąca się oprawa audiowizualna i szczypta humoru gwarantują zabawę na długie godziny! Po prostu trzeba zagrać!
ściągnij
3062 0,44 MB
Blitz Ultratrudne warcaby - tak przynajmniej reklamują je autorzy. Polecamy miłośnikom warcab - jeżeli uważasz, że jesteś mocny w tej grze - zagraj z komputerowym przeciwnikiem.
ściągnij
2997 0,02 MB
Black Hole Całkiem ciekawa gra, przypominające nieco w zamyśle "Kule" - kto zna ten zrozumie. Ale zawsze warto spróbować!
ściągnij
2986 0,05 MB
Archon Ultra "Archon Ultra" jest znacznie zmienioną wersją klasycznego "Archona". W tej grze dwóch graczy konfrontuje swe siły w walce przeciwko sobie. Gra przypomina wyglądem szachy, jednak rozbudowana jest o wiele elementów, znanych na przykład z gier RPG, a także o elementy gier zręcznościowych. Plansza została podzielona na białe i czarne pola, a w ciągu każdej tury możesz poruszyć tylko jedną figurę. Każda figura może poruszyć się o określoną liczbę pól. W przeciwieństwie do klasycznych szachów każda postać, którą możesz znaleźć po jasnej i ciemnej stronie jest zupełnie odmienna od siebie. Gracza po stronie jasnej reprezentują "dobre" kreatury (np. Phoenix, Djinni, Wizard), a strona ciemna jest zbudowana z kreatur "złych" (np. Smok, "Zmieniacz kształtów", Goblin, Wiedźma). Kiedy postać z jednej strony szachownicy przemieszcza się na pole okupowane przez przeciwną stronę, oboje przemieszczają się do ogromnej areny, na której staczana jest walka. Ciekawostką jest fakt, że niektóre kolory szachownicy zmieniają się powoli, w zależności od tego, która strona wygrywa. Jeśli walka toczona jest na polu figur czarnych, "zły" charakter otrzymuje dodatkowe punkty, które istotnie mu pomagają. Jeśli zaś walka toczona jest na polu białych, "dobre" piony otrzymują te same korzyści. Gra posiada ponadto świetną grafikę VGA. Gra oferuje możliwość gry przez modem.
ściągnij
2937 1,61 MB
Lexi Cross Jest to trochę zmodyfikowana wersja "Koła Fortuny", w futurystycznej wersji. W tej grze można grać zarówno z komputerem, jak i z żywym przeciwnikiem. Najpierw należy zaznaczać pola, pod którymi można co jakiś czas znaleźć bonusy, znajdźki, które pomogą w dalszej grze. Jeżeli trafisz na puste pole - następne ruchy będą należały do przeciwnika. Jeśli już zaznaczysz na szaro wystarczającą liczbę kwadratów, wybierz opcję losowania. Wtedy maszyna wylosuje wartość "pieniężną", po czym będziesz mógł wybrać literkę. Jeżeli wśród zaznaczonych na szaro pól występują takie litery, otrzymasz wielokrotność wartości pieniężnej. Co jakiś czas wśród trafionych liter pojawiają się czerwone literki - są to kolejne literki hasła, którego odgadnięcie jest kluczem do wygranej. Gra została oprawiona w niezłą grafikę, a i sam pomysł gry nie jest banalny.
ściągnij
2930 0,42 MB
Brix Należy porządkować różne kwadraty z określonymi wzorcami. Dobra grafika VGA i wysoka grywalność.
ściągnij
2834 0,03 MB
Pipe Mania Bawimy się w hydraulika. Trzeba tak poukładać rury, mieszcząc się w czasie, aby woda dopłynęła do ujścia.
ściągnij
2827 0,45 MB
Battle Chess 2 Druga część szachów zaprawionych specyficznym humorem. Tym razem gramy w tzw. szachy chińskie, a różnią się one trochę w sposobie rozgrywania partii. I tym razem wszystkie ruchy jednostek są oprawione śmieszną animacją. Tak też wygląda bicie piona, czy wrażej figury. Do tego wszystkiego niezła grafika VGA i trochę denerwująca muzyka, którą można (na szczęście) wyłączyć. Nie jest to na pewno "Fritz", ale dla tych, którzy mają już dość sztampowych szachów ten program powinien być odpowiedni.
ściągnij
2813 0,93 MB
Solitare Jedna z wielu tradycyjnych gier karcianych przeniesionych na ekrany PC-ów.
ściągnij
2793 0,02 MB