LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Townscaper

Townscaper
Sztab VVeteranów
Tytuł: Townscaper
Producent: Oskar Stålberg
Dystrybutor: Oskar Stålberg
Gatunek: symulator
Premiera Pl:2020-06-30
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!

Townscaper

Townscaper to stworzony przez jedną osobę generator miasta, który zdobył sporo fanów jeszcze zanim został wydany na steam w fazie wczesnego dostępu.
townscaper-21878-1.jpg 1Oskar już wcześniej publikował swoje postępy na Youtube czy Twiterze. Widać było, że gra tworzona jest z pasją, a do premiery na Steamie została dopracowana na tyle, aby graczy nie zaskoczyły niespodziewane bugi.

Rzecz jest dość niespotykana, bowiem nie jest to typowy city builder. Już zaraz po uruchomieniu gry zostajemy pozostawieni sami sobie, w otwartym świecie stworzonym z wody i to właśnie na niej będziemy budować swoje imperium przy akompaniamencie uroczych dźwięków.

Z początku człowiek ma prawo czuć się zagubiony,
bowiem nie ma praktycznie żadnych opcji, menu zaś nie wita nas na dzień dobry. Jedyną dostępną dla nas opcją jest tylko zmiana kolorów domów. Odpowiednio klikając możemy też tworzyć piętrowe budynki, czy też wieżyczki. Budowanie miasta nie wymaga żadnego tutorialu, nie musimy tutaj spełniać żadnych warunków, może nas do woli ponosić wyobraźnia. Jest to więc bardzo relaksująca rozgrywka, w której nie musimy myśleć. Miasto buduje się w zasadzie samo w zależności gdzie klikniemy. Jest to więc połączenie takiego relaksacyjnego klikacza dającego nam możliwość puszczenia wodzy wyobraźni.townscaper-21878-2.jpg 2

Miasto można rozbudowywać w każdym kierunku tworząc rozmaite wzory. Warto wspomnieć, że siatka świata, w którą klikamy, jest generowana przeróżnie, nie są to same kwadraty, więc budynek, budynkowi nierówny. Każdy będzie miał inny kształt, co może niejednego perfekcjonistę przyprawić o zawał, ale też sprawia, że miasto wygląda naturalnie, a nie jak odrysowane od linijki.

Gra ma spory potencjał. Na pewno brakuje większej ilości opcji i jakiegoś punktu zaczepienia. Bowiem samo klikanie jest interesujące, ale może szybko się znudzić. Czym będzie gra w końcowej fazie? Czas pokaże.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję