LOGOWANIE
Zarejestruj sie

The Movies

The Movies
Sztab VVeteranów
Tytuł: The Movies
Producent: LionHead Studios
Dystrybutor: Licomp Empik Multimedia
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2006-01-13
Premiera Świat:
Autor: 5924
Ocena
czytelników 88 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
The Movies

The Movies - zapowiedź

Zwykle gry ekonomiczne omijam z daleka. Po prostu po dłuższym czasie zaczynają mnie nudzić. Grałem w kilka tytułów i chodź były tam różne cele misji i takie tam różne było to ciągle to samo (zbuduj budynek, zatrudnij obsługę i czekaj aż ludzie zaczną ciągnąć). Jednak gra, którą zamierzam Wam zapowiedzieć, będzie inna, czy lepsza? Może. Przecież nigdy wcześniej nie grałem w tycoona poświęconego produkcji filmów…

The Movies to gra autorstwa Petera Molyneux, który jest doświadczonym programistą. Gra (jak sama nazwa wskazuje) będzie opowiadała o przemyśle filmowym, ale też można po prostu produkować filmy i wysyłać znajomym, ba można je zamieścić na specjalnej stronie i wygrać pieniądze! Oczywiście możesz się ograniczyć do zarządzania swoim imperium a reżyserowanie zostawić komputerowym pomocnikom. W takim przypadku należy jedynie wybrać gatunek filmu, ustalić reżysera i obsadę. Jednak sądzę, że tworzenie filmu osobiście daje więcej przyjemności. The Movies oferuje nam kilka tysięcy scen, z których możemy zmontować nasze arcydzieło. Sceny te można zmienić w zależności od sytuacji, np. bójka dwóch ludzi w barze może się zamienić na mecz bokserski na ringu.

The Movies 191237,1


Wystarczy dobrać scenerię, aktorów i tyle. Ogranicza cię tylko twoja ambicja. Chcesz stworzyć nowego kandydata na Oskara czy Południe żywych trupów? Oczywiście najlepiej reżyserować filmy takie, na które ludzie oczekują. Trzeba przecież pamietać, iż inne niż teraz były wymagania, gusty w latach 20., wtedy wielce kontrowersyjne było pokazanie pocałunku, a teraz, w co drugim filmie jest wątek miłosny. Jednak bycie prekursorem nie jest złe, tylko po prostu nie wiadomo, jak zaaragują krytycy i publiczność. Podobno programiści z Lionhead Studios stworzyli specjalny system oceniania filmów dostosowany do realiów, w jakich ów film kręcimy. Grafika ma być przepiękna a to w simopodobnych grach rzadko się zdarza. Twórcy mieli nie lada wyzwanie, ponieważ musieli ustalić nakładanie tekstur strojów na ciała aktorów, które przecież nie są identyczne. Strojów ma być około 300. Interfejs ma być intuicyjny i ograniczony do minimum. Ma być kilkadziesiąt tematów muzycznych wzorowanych na dziełach słynnych twórców. Dużo ma występować również efektów dźwiękowych nagrywanych przez samego szefa zespołu dźwiękowego.

The Movies 191238,2


Do gry zachęca również osoba samego jej twórcy - Petera Molyneux, który na koncie ma takie tytuły jak: Theme Park, Theme Hospital, Dungeon Keeper i Black & White. Dwa z nich: Theme Park i Theme Hospital były bardzo porządnymi tycoonami a Dungeon Keeper był wprost rewolucyjny (według mnie) dla gatunku . Niedługo pojawi się również kontynuacja Black & White’a, W którym (ponownie) wcielasz się w boga i kierujesz swoim ludem. Zapamiętamy na pewno niesamowitych chowańców takich jak gigantyczna krowa… Po prostu cudo. Podałem te tytuły nie z bylejakiego powodu( oprócz tego, że szef mnie poprosił:). Po prostu chcę wam uzmysłowić jak wybitny jest ten programista i że (prawie na pewno) ta gra będzie hitem. Pozostaje nam tylko czekać z wypiekami na twarzy i już nie długo zostać nowym Stevenem Spielbergiem!

Tytuł: The Movies
Gatunek: ekonomiczna/sim
Producent: Lionhead Studios
Dystrybutor: Activision/LEM
Premiera: wrzesień 2005
strona: www.themoviesgame.com


Zobacz także:
 • The Movies trailer #1 - oficjalny trailer gry, 24,9 MB
 • The Movies trailer #2 - kolejny trailer do gry The Movies, 16,2 MB


  BuksoN
  cap05017@stegny.2a.pl

  The Movies - zapowiedź • Autor: 5924
  skomentuj
  KOMENTARZE NA TEMAT GRY
  więcej komentarzy dodaj komentarz
  RECENZJE CZYTELNIKÓW
  ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję