LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Space Rangers 2: Rebelia

Space Rangers 2: Rebelia
Sztab VVeteranów
Tytuł: Space Rangers 2: Rebelia
Producent: Elemental Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2006-01-19
Premiera Świat:
Autor: 901
Ocena
czytelników 90 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Głosuj na tę grę!
Space Rangers II: Rebelia

Space Rangers II: Rebelia

Nie tak dawno zajrzałem na stronę domową firmy Cenega - dystrybutora Dyplomacji, Prince of Persia, Blitzkrieg 2 i wielu innych. Okazało się, że trwają prace nad nową pozycją zatytułowaną Space Rangers 2: Rebelia. Jest to sequel pierwszej części, pomijam zupełnie fakt, iż w ogóle nie słyszałem o niej, a to dlatego, że owa gra jest mało znana u nas. Za to zrobiła dużą karierę na wschodzie, a dokładniej w Rosji i doczekała się nawet kontynuacji :D wypuszczonej na pozostałe rynki.

Fabuła przedstawia się obiecująco „200 lat po zakończeniu pierwszej wojny galaktycznej, światu zagraża kolejne niebezpieczeństwo. Androidy bojowe produkowane na jednej z planet buntują się i rozpoczynają walkę o przejęcie kontroli nad galaktyką. Są one nie tylko zdolne do wykonania każdego rozkazu, ale posiadają także własny intelekt i siłę woli. Nowa forma życia podporządkować się może jedynie własnemu instynktowi zniszczenia i chęci panowania sztucznej inteligencji nad światem”. Jak by nie patrzeć widać delikatne odwzorowanie takich gier jak Frontier, czy X2, jednym słowem kosmiczna symulacja.


Space Rangers II Rebelia 194726,1

Tylko pomarzyć o takiej wodzie...


Autorzy zapowiadają ogromny świat gry oraz dużą wolność w pokonywaniu jej. Mamy mieć do dyspozycji aż pięć ras i to nie tylko tych dobrych. Ponadto rozgrywka ma być fuzją standardowej turówki dwu wymiarowej z grą typu RTS na powierzchni planet. Innymi słowy skrzyżowanie płaskiego wszechświata z trójwymiarowymi polami bitewnymi. Hm może być ciekawie, ale … zawsze jest jakieś „ale” :). Ciekawy jestem jak to wyszło. Nie mam jakichkolwiek obiekcji do dwuwymiarowych gier, ponieważ wyrosłem na nich, jednak wiem, że czasami to się nie sprawdza, a już na pewno, jeśli ktoś liczy na szybki zysk i specjalnie wdraża takie rozwiązania, gdyż obniżają koszty, a zarazem przyspieszają produkcję. Takie podejście, niestety uwłacza grze poprzez obniżenie przede wszystkim jakości wyglądu oraz powierzchownym potraktowaniu rozgrywki, czyli pominięciu niekiedy bardzo ważnych detali. Jednakowoż miejmy nadzieję, że w tym przypadku to się nie stanie, a wręcz przeciwnie doda jej to uroku.

Jeśli chodzi o starcia na powierzchni planet to wiadomo, że mają to być walki robotów różnej maści. To dlatego, że sami będziemy projektować nasze mechy począwszy od podwozia, a kończąc na działkach. Naszą centralą będzie automatyczna centrala i po zaprojektowaniu robotów rzucimy się w wir walki w czasie rzeczywistym i oczywiście w trójwymiarze. A dla tych znudzonych autorzy podeszli w bardzo nowatorski sposób i zaprojektowali im możliwość grania w grę akcji. Tak, tak, wybieramy jednego z robotów i przechodzimy do widoku FPS. Sami walczymy z hordą wrogich robotów. Najczęściej podążając za fabułą będziemy walczyć na powierzchniach planet, aby powstrzymać ataki zbuntowanych maszyn. Dodam tutaj, iż nie ma takiej konieczności, aby podążać za fabułą. Mamy całkowitą wolność w naszych dokonaniach. W kosmosie będziemy się wyposażać, planować kurs naszego lotu. Możemy handlować, szmuglować, walczyć z piratami. Mamy całkowitą wolność, jeśli chodzi o tę grę.


Space Rangers II Rebelia 194728,2

Barw ci u nas dostatek.


Ponadto producenci zapowiadają, iż cały wszechświat ma się dynamicznie zmieniać wraz z naszymi poczynaniami. Tylko od nas będzie zależeć, w jakim kierunku będziemy szli, między innymi możemy zostać piratami, łowcami, kupcami. Tutaj jednak przenosimy się już do turówki. Jako kupcy, możliwym jest, będziemy atakowani przez piratów, którzy będą chcieli się wzbogacić albo zupełnie z innej beczki, to wy będziecie atakować kupców, jako piraci. Bądź też możemy zostać łowcami i ścigać piratów po całej galaktyce. W przemierzaniu kosmosu, na pewno przyda się znajomość choćby podstaw astronomii, ale spokojnie i bez tego powinniście dać sobie radę, tyle tylko, że będziecie mieli nieco więcej problemów na początku. A nuż może ktoś się czegoś nauczy na lekcję astronomii właśnie z tej gry? Wyposażenie naszych statków, również będzie zależeć tylko od nas, choć mnie się wydaje, że bardziej będzie to zależeć od naszych sposobności pieniężnych. To i tak bardzo podoba mi się ten pomysł. Mają występować misje poboczne, ba ma ich być cała masa i to nie tylko tych, ale również głównych zadań. Mało tego wszystkie zdarzenia oraz cały świat gry ma być generowany losowo, co zmienia wszystko. Nie ma mowy tutaj o czymś takim jak nuda. Za każdym razem będziemy odkrywać wszystko na nowo.


Space Rangers II Rebelia 194729,3

Sputnik był pierwszy!


Podsumowując gra robi dobre wrażenie. Zwłaszcza udostępniana graczowi swoboda, doskonale widać, że to my jesteśmy w centrum wydarzeń i wszystko kręci się wokół nas. Możemy wykonywać misje główne i podążać za fabułą albo sami tworzyć nasze przeznaczenie wybierając jedną z pięciu rodzajów postaci, jakie są dostępne i wykonywać misje poboczne. Sami decydujemy praktycznie o wszystkim. Mało tego gra nie jest monotematyczna, lecz zmienia się. Raz gramy w turówkę w 2D, innym razem gramy w RTS w 3D, a jeśli to nam nie wystarcza możemy powalczyć w FPSa dla urozmaicenia. Wydaje mi się, że ten brak monotonii może być kluczem do sukcesu tejże gry, ale granica dzieląca od klęski jest naprawdę wąska, bowiem nie wszystkim się podoba taki w sumie nie wiadomo co, wszystkiego po trochu. Mnie ten pomysł mimo wszystko się podoba, nie jestem nastawiony na jeden gatunek gier i uważam, że takie połączenie może zapewnić kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy. Pozdrawiam.

Metryczka

Producent: 1C

Data premiery: 7.XII.2005

Cena: 29,90 zł

Wymagania sprzętowe: Pentium II 450 MHz, 128 MB RAM, karta graficzna zgodna z DirectX 8 MB, 800 MB HDDE-mail autora: Boolseye

Space Rangers II: RebeliaAutor: 901
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
27.08.2013 | adrianz554 » Szkoda że niektóre kody nie działają.
01.07.2008 | Klemens » Mówisz i masz:) Dzięki za zwrócenie uwagi.
19.06.2008 | Dawid x » Super opis gry. Szkoda tylko że bez kodów:-(
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję