LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Soviet City

Soviet City
Sztab VVeteranów
Tytuł: Soviet City
Producent: chickeninthecornstudio
Dystrybutor: chickeninthecornstudio
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2016-03-31
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Soviet City

Soviet City to gra, wokół której już dawno było głośno. W Rosji wzbudziła wiele kontrowersji, została zbojkotowana, i tym chętniej kupowano ją na Zachodzie.
soviet-city-komunistyczny-city-builder-19477-1.jpg 1Naszym zadaniem jest zbudowanie komunistycznej potęgi zmuszając ludzi do pracy, eksportując dobra i terrorem panując nad niezadowoleniem, ale w granicach rozsądku, aby ludziom nie przyszło do głowy jakieś tam powstanie, bo wówczas tracimy swoją władzę i jedyne co ewentualnie możemy, to rozpocząć jeszcze raz...

Gra jest dość trudna. Mamy dziennie zadania do wykonania, które choć z początku wydają się banalne, to często przybliżają nas do nieuchronnej katastrofy z powodu zaniedbania czegoś innego. Istnieje też duża zależność między budynkami, każdy wpływa na jakąś statystykę, trzeba więc rozważnie planować kolejność stawianych budowli.


Klimat jest genialny, muzyka działa tak mocno na klimat, że sami do siebie mamy ochotę mówić per "towarzyszu". Grafika jest dość ciekawa, niecodzienna, jak najbardziej na plus. Gra jednak nadal pozostaje w early accesie i jak to z wczesnym dostępem bywa - ma swoje bolączki.

W grze nie można używać aktywnej pauzy, w ogóle nie można korzystać z żadnej zmiany upływu czasu, co zmusza nad do robienia wszystkiego na bieżąco i czekania na skutki. Zazwyczaj jednak akcja jest o tyle dynamiczna, że nie przeszkadza brak przewijania, a wręcz nie można nadążyć z podejmowaniem decyzji co dalszych krokach. Bardzo ciekawie rozwiązano sprawę narastającego zagrożenia. Ksoviet-city-komunistyczny-city-builder-19477-2.jpg 2iedy ludzie zaczynają być niezadowoleni, cały ekran zaczyna się nam czerwienić, dzięki czemu nigdy nie przegapimy momentu krytycznego, choć zazwyczaj gdy robi się już groźnie, niewiele można poradzić.

Niestety wciąż jest masa bugów w grze, czasem jakaś opcja zadziała, czasem nie. Gra ma bardzo niewiele budowli, choć każda jest ze sobą w jakiś sposób powiązana. Jest to więc pozycja dość trudna i na pewno przydałby się jej tutorial. Niestety jeśli spojrzy się na daty większych aktualizacji, zaczyna martwić ich częstotliwość, a raczej jej brak.

Jeśli twórcy do końca poprowadzą swój projekt, może być to hit, jedyny w swoim rodzaju. Jeśli jednak zostanie w takim stanie w jakim jest teraz, to ciężko będzie tą grę komukolwiek polecić.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję